תה שחור

 

התה השחור הוא המוכר והנפוץ ביותר ברחבי העולם המערבי. בישראל נהוג לשתות את התה השחור בשקיקי תה או בחליטות והוא נחשב למצרך נפוץ ביותר, אך המושג תה שחור מכוון בעצם לחליטות איכותיות של התה בדרגת פרימיום, הנמכרות באריזות ובהן תפזורת איכותית של תה שחור.

התה השחור מופק מצמח הקמיליה (Camellia sinensis) הסינית הגדל במזרח הרחוק ובדרום מזרח אסיה. עלי הצמח הקמיליה הסינית הם ירוקים, אך הם עוברים תהליכי ייבוש, עיבוד וחמצון ומגיעים לצרכן בחליטה או בשקיקי תה, כאשר צבעם שחור, מכאן נובע כינויו של התה השחור. ישנם מספר סוגי תה, תה שחור, תה ירוק, תה לבן ותה וולונג. כל סוגי התה מופקים מצמח הקמיליה הסינית אך נבדלים האחד מן השני ברמת החמצון וההתססה שלהם, וכמובן בטעמם.

בתרבויות המזרח מכונה התה השחור "תה אדום" בשל הצבע האדום שנוצר מהחליטה. התה השחור עובר תהליך חמצון של כשבועיים, מה שמבדיל אותו מסוגי התה האחרים שעוברים תהליכי חמצון מינימאליים יותר, הוא גם מכיל ריכוז גבוה של קפאין.

בתרבויות מסוימות נחשבת צריכת התה השחור למסורת, באנגליה צורכים את התה השחור יותר מבכל תרבות אחרת, כאשר במסורת שלהם, שעות אחה"צ נחשבות ל"שעת התה". בארצות המזרח הרחוק נחשב התה השחור לתה איכותי מאחר ובטרם גריסת התה לחליטה עוברים עלי התה המיובשים תהליך חמצון ארוך, ולגרסתם של עמי המזרח, פעולה זו היא שמעניקה לתה את הטעם המיוחד.

לתה השחור טעם דומיננטי וחזק, יש תרבויות אשר לא חוסכים מן התה השחור את הכבוד המגיע לו והכנת התה השחור בעבורם מהווה טקס. כדי לשתות תה שחור ואיכותי עם ארומה הם נוהגים להכין את התה השחור ב"בישול" החליטה במים חמים.

בישראל למשל, התה השחור נצרך, לרב, בשקיקי תה והכנתו פשוטה ומהירה, מרתיחים מים, טובלים את שקיק התה, ממתיקים ולעיתים גם מוסיפים צמחי תבלין שונים המעניקים לתה השחור טעמים שונים כגון: נענע, שיבה, לימונית, לואיזה וכו'. במהלך השנים התפתחו והשתכללו יצרני התה, וכיום ניתן למצוא ברשתות השיווק תרכובות שונות ומשולבות של התה השחור בטעמים שונים ובצירוף תמציות או צמחי תבלין שונים.

סגולות רפואיות

בתרבות הסינית נוהגים לייחס לתה השחור סגולות רפואיות מזה שנים רבות, בעבורם נחשב התה השחור כמשקה יעיל כנגד מכאובים שונים כגון כאבי ראש, כאבי בטן, דיכאון, כמו כן נחשב התה השחור למעורר, מסייע לניקוי רעלים מהגוף ומסייע לעיכול.

גם אנו הישראלים מאמינים כי לתה השחור תועלת רבה וניתן להשתמש בו גם כ"תרופת סבתא" להצטננות, לעצירת הקאות, להרגיע כאב בטן, להרגעה ולחימום הגוף.