תה ירוק לכולסטרול

 

התה הירוק נמנה בין חמשת המזונות הביתיים היעילים ביותר להורדת רמות הכולסטרול. יחד עם התה הירוק נמנים עוד 4 מזונות היעילים בהורדת רמות הכולסטרול והם: שיבולת שועל, תרד, תפוח עץ ירוק, ריבת תפוזים ביתית (עם הקליפה).

התה הירוק הינו אחד מצמחי המרפא הנחקרים ביותר בעולם ונמצא כי צריכתו מועילה להורדת הכולסטרול הרע (LDL) בדם. את התה הירוק ניתן לצרוך במיצוי אלכוהולי, בחליטות ובכמוסות במינונים שונים.

ממחקרים עולה כי צריכה של כ - 5-6 כוסות תה ירוק ביום באופן קבוע תסייע לנטרל את הרדיקלים החופשיים ולהפחית את רמת הכולסטרול בגוף.

מחקרים רבים נערכו אודות התה הירוק והוכיחו באופן מדעי חלק גדול מן התכונות המיוחסות לו. אחת התכונות היעילות שהוכחו עקב מחקרים רבים הינה יכולתו והשפעתו של התה הירוק להפחית את ספיגת הכולסטרול בגוף וכתוצאה מכך הפחתת רמות הכולסטרול הרע (LDL) בגוף.

המטא-אנליזה הינה שקלול של מספר רב של מחקרים אשר התבצעו באותו נושא וסקירת תוצאותיהם על מנת ליצור חשיבות רבה לסטטיסטיקה ולהוכיח ולהבטיח אמינות בקהילה המדעית.

המטא-אנליזה שבוצעה בסין אודות התה הירוק כללה 14 מחקרים דומים ופרסמה תוצאותיה באוגוסט 2011 באשר להשפעה של צריכת התה הירוק על רמות הכולסטרול בדם. בסקירה נמצא כי השימוש בתה הירוק סייע בהורדת רמות הכולסטרול הרע (LDL) בדם באופן משמעותי (לא נגרם שינוי ברמות הכולסטרול הטוב (HDL) עקב השימוש בתה הירוק).

כיצד משפיע התה הירוק על רמות הכולסטרול

בתה הירוק מצויים קטכינים המשמשים כאנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון) ותפקידם לנטרל את הרדיקלים החופשיים בגוף, כך הם מפחיתים את ספיגת הכולסטרול ומסייעים בהפחתת רמות הכולסטרול בגוף.

הרדיקלים החופשיים מצטברים בגופנו בעקבות גורמים חיצונים כגון עישון, קרינה, זיהום אויר, חומרי הדברה, או כתוצאה מפעילות מערכת החיסון תהליכים פיזיולוגיים המתרחשים בגופנו, או פעילות מערכת החיסון הפועלת נגד חיידקים וירוסים זיהומים וכו'. המולקולות של הרדיקלים חופשיים מזיקים לגופנו, הם תוקפים את התאים, גורמים לתהליכי הזדקנות מהירים עקב פגיעה בתאים וברקמות, מכבידים על מערכת החיסון, מסכנים את בריאותנו וגורמים להתפתחות מחלות כרוניות.

גוף האדם מסוגל להילחם ברדיקלים החופשיים בעזרת נוגדי חמצון, אך עם הזמן, כתוצאה מנזקי הגיל והסביבה, מצטברים רדיקלים חופשיים בגוף בעקבות גורמים חיצוניים ותהליכים פיזיולוגיים, מערכת החיסון נחלשת, ולגוף יותר קשה להתמודד נגד הרדיקלים החופשיים. התה הירוק יגביר את הסיוע לגוף באמצעות הקטכינים המצויים בו וכך יסייע לו לגוף בהפחתת רמות הכולסטרול.