תה ירוק ומחלות לב וסרטן

 

מזה 5000 שנה מוכר וידוע התה הירוק בארצות המזרח הרחוק, מאז ועד היום משמש התה הירוק לריפוי ודיכוי מחלות רבות ונחשב כצמח מרפא בעל סגולות רפואיות רבות. מקורו של התה הירוק במזרח הרחוק, הוא מופק מצמח Camellia sinensis ממנו מייצרים את כל סוגי התה - התה השחור, התה הלבן, התה הירוק ותה וולונג.

לתה הירוק יתרונות רבים אשר היתרון הבולט והמרכזי הינו כי הוא טבעי לחלוטין. את התה הירוק מפיקים מן העלים הירוקים של שיח ה - Camellia sinensis המהווים כ - 90% מתכולת התה, הוא אינו מכיל צבעי מאכל או חומרים משמרים, אינו עובר חמצון והתססה, התה נטול קלוריות, הוא מכיל מרכיבים טבעיים היעילים לבריאות המשמשים להקלה, ריפוי ודיכוי מחלות רבות.

התה הירוק הוא אחד מצמחי המרפא הנחקרים ביותר בעולם. אין ספור מחקרים הוכיחו כי צריכת התה הירוק באופן קבוע יעילה . ומקטינה את הסיכויים לחלות במחלות לב וכלי דם ובמחלת הסרטן. בגופנו מצויים רדיקלים חופשיים הפוגעים ומחלישים את . המערכת החיסונית וכתוצאה מכך מחלישים את גופנו. כאשר המערכת החיסונית חלשה, הרדיקלים החופשיים תוקפים את התאים ואת רקמות הגוף, וכך הם פוגעים וגורמים להתפתחות מחלות כרוניות כגון מחלת הסרטן, מחלות לב וכלי דם וכו'.

התה הירוק עשיר בפולינול אשר מכיל חומר פעיל בשם EGCG שהינו בעל תכונות אנטי-אוקסידנטיות המצויות גם בויטמין C ובויטמין E, ומגנות על המערכת החיסונית. הפוליפנולים המצויים בתה הירוק מגנים מהרדיקלים החופשיים ומחמצון הכולסטרול ומקטינים את הנזק שעלול להגרם לתאים. לתה הירוק תכונות אנטי-סרטניות הקשורות למרכיב הפולינול ולחומר ה - EGCG. כוס תה ירוק מכיל 100-200 מ"ג של EGCG. את התה הירוק מכינים עם מים חמים אך לא רותחים, כאשר שופכים על כפית עלי תה ירוק כוס מים חמים.

לחומר ה - EGCG (catechin epigallocatechin-3-gallate) תכונות כימו-מונעות הוא נחשב לבעל יכולות לעכב אנזימים המשכפלים תאים וגורם למות תאים מתוכנת של תאים סרטניים. הפעילות של נוגדי החמצון שבתה הירוק מסוגלת לתקן גם נזקים שנגרמו עקב חמצון תאים. התה הירוק מכיל חומצה פולית שהיא בעלת חשיבות רבה, השפעתה מקטינה ואף מונעת את עליית ההומוציסטאין המהוה סיכון לחלות במחלות לב וכלי דם.

התה הירוק מונע ספיגת סוכרים ושומנים ובהורדת הכולסטרול הרע ויסייע למנוע התפתחות מחלות לב וכלי דם.

בתאים מצוי חלבון מלווה HSP90 אשר רמתו עולה בתאים הסרטניים. בתה הירוק מצוי חומר ה - epigallocatechin gallate אשר נקשר לחלבון המצוי בתאים ומונע את פעולתו בה מעורב התהליך הסרטני ומפעיל גנים מזיקים לתא. עוד נחקר הקשר שבין שתיית התה הירוק וסרטן הערמונית, ולאחר חקירת הנושא על עכברים הוכיחו כי הפוליפנולים המצויים בתה הירוק מונעים את התפשטות מחלת הסרטן בדרך של עצירת התרבות התאים הסרטניים ועצירת הצמיחה של כלי הדם המזינים את הפרוסטטה.

יש לציין כי הפוליפנולים המצויים בתה הירוק נספגים בדם ומשפיעים על הגוף ועל מערכת העיכול באופן ישיר. בבדיקות שלאחר צריכת התה הירוק ניתן למצוא פוליפנול ברוק, בשתן, בצואה ובדם גם לאחר שעברו במערכת העיכול.