התה הירוק ותכונותיו

 

התה הירוק מקורו בארצות המזרח הרחוק ומוצאו מסין יפן והודו. בארצות המזרח הרחוק עושים שימוש בתה הירוק כבר במשך אלפי שנים, ובמהלך השנים האחרונות נפוץ השימוש בו גם ביבשת אסיה ובארצות המערב. בעבר הרחוק, עוד מאז המאה הראשונה לספירה, נהגו הסינים להשתמש בתה הירוק כתוספת אנרגיה לגוף, כחיזוק המערכת החיסונית, כריפוי והקלה על מצבים של כאבים בגוף, כסיוע לפעולות מערכת העיכול וחילוף החומרים בגוף.

חומצת האמינו תיאנין המצויה במרכיבי התה הירוק מתאפיינת בתכונות טובות ויעילות שיסייעו לתחושת הרוגע ועל כן מחשיבים הסינים את התה הירוק גם כתרופה כנגד דיכאון ומזג רע. התה הירוק מופק משיח רב שנתי הנקרא Camellia sinensis כאשר לצורך הפקתו משתמשים בעלים הירוקים של השיח ומתמציות בעלות סגולות רפואיות. על מנת לשמור על צבעו הירוק של התה הנובע מצבעם הירוק המבריק של העלים, על מרכיביו הטבעיים של הצמח, תכונותיו היעילות והטובות, יתרונותיו וסגולותיו הרפואיות ובעיקר על מרכיב הפוליפנולים (EGCG) המצויים בצמח ה - Camellia sinensis, עובר התה הירוק עיבוד מינימאלי בלבד אשר אינו כולל את אותם תהליכי ההתססה שעוברים התה השחור והאדום המשפיעים על הרכב הפוליפנולים.

התה הירוק מכיל כחצי מכמות הקפאין המצוי בקפה שחור או בתה רגיל ועל כן תוכלו לצרוך גם את הכמות היומית המומלצת שהיא 8-10 כוסות תה ירוק ליום, ועדיין לישון בלילה, זאת מן הסיבה שהתה הירוק מכיל חומצת אמינו תיאנין, המסייעת למנוע את ספיגת הקפאין במערכת העיכול ובמעיים. איך לצרוך תה ירוק לחיים בריאים יותר

כיום מופץ התה הירוק במגוון טעמים וסוגים, לכל אחת מארצות המזרח הרחוק שיטת עיבוד שונה המתאימה לאזור גידול הצמח ולתנאי הגידול, אך בכל סוגי התה הירוק, ובכל שיטות העיבוד ישמרו התכונות הטבעיות של הצמח, והתה הירוק מאופיין בהימצאות פוליפנולים שפעילותם נוגדת החמצון יעילה לגוף, בעלות תכונות מרפא ותפקידם לסייע לתאים להלחם בנזקים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים, כך יסייע לנו התה הירוק למנוע ולדכא מגוון תופעות, בעיות ומחלות כגון כולסטרול גבוה, שומנים בדם, מחלות לב וכלי דם, מחלות ניווניות, בעיות עיכול, סרטן וכו'.

התה הירוק ותהליכי הרזיה

תכונה נוספת המיוחסת לתה הירוק הינה יכולתו לסייע לתהליכי הרזיה, אך אל לכם לטעות או לצפות שהתה הירוק לבדו יעשה לכם ניסים ונפלאות, על מנת לרדת במשקל יש לשלב את צריכתו עם אורח חיים בריא, הרגלים נכונים, פעילות גופנית תדירה ותזונה בריאה, נכונה ומזינה. התה ירוק יסייע לתהליכי ההרזיה בשל המרכיבים המצויים בו כגון פוליפנולים ומאתילקסנטינים (תאוברומין, תאופילין וקפאין) אשר מעכבים את הסינתזה של ספיגת השומן במעיים ואחסונו, פועלים ומסייעים להסדרת פעולות מערכת העיכול באמצעות הגברת קצב חילוף החומרים, הגברת שריפת השומנים באמצעות חמצון שומן, שריפת אנרגיה מוגברת, דיכוי תיאבון וירידה בחשק למתוקים.

לתה הירוק יתרונות רבים ותכונות רבות אשר הוכחו מדעית כמועילות לבריאות. כדי ליהנות מיתרונותיו הרבים, מומלץ להחליף את שתיית הקפה והתה השחור בשתיית תה ירוק ולצרוך 8-10 כוסות תה ירוק ליום. לתה הירוק מיוחסות תכונות מועילות כגון: תכונות אנטי סרטניות, אנטי דלקתיות, אנטי ויראליות, מונע את הזדקנות התאים, מטהר, מפחית כולסטרול, משתן, וממריץ תהליכי ההרזיה. אין ספק כי בכל מקרה שתיית התה הירוק תועיל לבריאותכם.