תה טיבטי

 

התה הטיבטי הוא המוכר והנפוץ ביותר כאשר מדובר על חליטת צמחים יעילה המסייעת לתהליך הרזיה ושמירה על המשקל. בתה הטיבטי שילוב של ויטמין C עם 12 סוגי צמחי מרפא.

פעולתו העיקרית והיעילה ביותר של התה הטיבטי הינה האצת תהליך חילוף החומרים המסייעת להרזיה היא האצת תהליך חילוף החומרים בגוף, שחרור נוזלים, הרגעת הגוף ומערכת העצבים והפיכת השומן לאנרגיה.

למרות שמו של התה - ה"תה טיבטי" למרבה הפלא, מקורו בסין ולא בטיבט, הוא גדל ומיוצר בדרום סין, ונקרא PU ERH על שם האזור בו הוא גדל (חבל יונאן) אך מאחר והטיבטים הפכו את התה לחלק בלתי נפרד מן המסורת והתרבות שלהם, החלו קוראים לו תה טיבטי.

בשנים האחרונות הפך התה הטיבטי לאחד ממוצרי הדיאטה הנפוצים ביותר. באמצעות צריכתו ניתן לרדת במשקל במהרה, אך הירידה במשקל ברובה, נובעת משיחרור נוזלים מן הגוף ושחרור המזון שאינו נספג בגוף. שיטת הייצור של התה נחשבת לאחת השיטות העתיקות אשר נועדו לחסוך מקום באחסון התה ובהובלתו, על כן בתהליך הייצור של התה מייבשים, מיישנים ודוחסים את עלי התה ל"גושים" ללא כל חומר משמר או עטיפה. ישנם מגוון צורות נפוצות של דחיסה כגון "עוגת התה" - גוש עגול ושטוח בגודל של פיתה, גוש קטן (מיני טואו צ'ה) לשימוש חד פעמי בגודל מטבע, וגושים בינוניים בצורת ראש פטרייה או "קן לציפור" וכו'. הטיבטים מכינים חליטות תה טיבטי באמצעות בישול, הם מכנים את התה - מרק תה ואינם מוסיפים לתה סוכר. הכנת התה מתבצעת על ידי הרתחת מים על האש, כאשר כאשר נוטלים חתיכה מהגוש הדחוס של עלי התה המיושנים והדחוסים ומוסיפים למים ומרתיחים. מתבלנים במלח ומוסיפים חלב או חמאת יאק. בארץ, נמכר התה הטיבטי כחליטות צמחים בבתי המרקחת, בתי טבע ורשתות השווק ומגיע במספר טעמים, קלאסי, לימון, פירות ו-פירות פורטה.

מרכיבי התה הקלאסי הינם: תה ירוק, קמומיל, עשב לימון, נענע, עלי דפנה, פקעות ורדים, סירפד, טיליה, טרמינליה, בלריקה, אכינצאה, צ'בולה וויטמין C.

התה הטיבטי לימון, פירות ופירות פורטה הוספו מרכיבים נוספים כגון קליפת לימון, לימון פרסי, קליפת תפוז, פרחי שושנים, פקעות ורדים, תמצית פירות טבעית וכו'.