מחדשים את העור: הכול על טיפולי פילינג לפנים

עדיין מתבלבלים משלל הטיפולים והשגרה המבטיחים את הזוהר הנחשק? פילינג פנים תמיד נשאר חלק מהשגרה. הליך זה, הידוע גם בשם פילינג כימי, הוא אבן פינה של טיפוח העור. הוא מבטיח עור רענן ונעים יותר, ולכן לא מפתיע שהוא צבר קהל מעריצים עולמי בקרב חובבי טיפוח העור. פילינג הפנים יכול לקלף בעדינות את העור שלכם, ולחשוף עור בריא ובהיר יותר. רוצים לדעת מהם טיפולי הפילינג האלה, מהם היתרונות, וגם כמה טיפים ליישומם? בואו נתחיל!

מהם טיפולי פילינג לפנים?

טיפולי פילינג פנים מנצלים את מדע הפילינג הכימי. הם משתמשים בתמיסות ספציפיות, בדרך כלל המכילות חומרים, כגון חומצות אלפא הידרוקסיות, חומצות בטא הידרוקסיות או חומצה טריכלורואצטית. התמיסה, לאחר המריחה על העור, גורמת לנשירת שכבת העור החיצונית. תהליך זה ממריץ את חידוש התאים ומעודד צמיחה של תאי עור חדשים שבגוון עור רענן ובריא יותר.

היתרונות של פילינג פנים אינם מוגבלים להצערת העור, ומידע על טיפולי פילינג לפנים יכול לעזור לכם להחליט. הליך זה יכול לטפל במגוון בעיות עור, כגון אקנה, גוון עור לא אחיד, קמטוטים ונזקי שמש. תחלופת תאי העור המטופל גורמת לייצור מוגבר של קולגן החיוני לגמישות ולמוצקות העור. כתוצאה מכך, טיפולי פילינג פנים עקביים יכולים לתרום למשטח עור חלק וצלול יותר.

סוגים שונים של פילינג פנים

ניתן לסווג פילינג פנים לשלוש קטגוריות עיקריות שנקבעות מחוזק התמיסה הכימית שבה השתמשו, הינה הקטגוריות:

  • פילינג שטחי: כסוג הכי פחות אגרסיבי, פילינג שטחי משתמש בחומצות עדינות כדי לקלף בעדינות את שכבת העור החיצונית. הם מהווים נקודת התחלה מצוינת לאלה שמנסים פילינג פנים בפעם הראשונה או לאנשים עם עור רגיש.
  • פילינג בינוני: פילינג בינוני הולך צעד אחד קדימה באמצעות חדירה של שכבת העור החיצונית ושל שכבת העור האמצעית כדי לחסל תאי עור פגומים. הריכוז הגבוה מעט יותר של חומצות המשמשות בפילינג בינוני הופך אותן ליעילות בטיפול בכתמי גיל, קמטוטים וקמטים.
  • פילינג עמוק: הפילינג העמוק החזק ביותר מבין השלושה חודר לשכבות העמוקות של העור. פילינג זה נועד לטפל בבעיות עור משמעותיות, כמו קמטים עמוקים, נזקי שמש וצלקות. בשל עוצמת הפילינג העמוק, הם דורשים תקופת החלמה ארוכה יותר ומבוצעים בדרך כלל אצל רופא עור מוסמך.

 

הכנה לפילינג פנים: טיפים ואמצעי זהירות

לפני שאתם הולכים לטיפול פילינג לפנים, שקלו את הטיפים הבאים שיעזרו לכם להפיק את מירב היתרונות מהטיפול:

  • הכנות לפני הטיפול: הימנעו מחשיפה מוגזמת לשמש בשבועות שלפני הפילינג, מכיוון שהדבר עלול להגביר את רגישות העור לטיפול. הקפידו על לחות קבועה והגנה מפני השמש כדי להכין את עורכם להליך.
  • הערכה מקצועית מיומנת: יש לפנות להערכת עור יסודית אצל רופא עור או קוסמטיקאי מוסמך לפני תחילת הטיפול. הם יכולים לקבוע את סוג הפילינג המתאים למצב העור שלכם, ובכך לייעל את התוצאות.

טיפול ותחזוקה לאחר הטיפול

לאחר פילינג פנים, טיפוח העור שלכם חיוני לתמיכה בריפוי ולשמירה על התוצאות, כך תעשו זאת:

  • טיפול לאחר הטיפול: העור שלכם עשוי להיות רגיש לאחר הפילינג. השתמשו בתכשיר ניקוי עדין ומרחו קרם לחות מזין. הגנו על עורכם מפני השמש ומרחו תמיד קרם הגנה כשאתם בחוץ. הימנעו מלגרד או לקלף את העור במהלך תהליך הריפוי.
  • טיפולים קבועים: עקביות ממלאת תפקיד מכריע בשמירה על המראה והבריאות של העור שלכם. טיפולים קבועים, לפי הכמות שממליץ רופא העור שלכם, יכולים לשמור על העור שלכם במראה רענן.

לסיכום

אחרי הבנה של טיפולי פילינג פנים, ברור מדוע הם ביססו מקום נכבד בתחום טיפוח העור. הליכים אלה, המציעים שפע של יתרונות, מהצערת העור ועד לטיפול במגוון בעיות עור, מחוללים שינוי אמיתי. אבל זכרו, הסוד לפילינג פנים מוצלח טמון בייעוץ מקצועי, תכשירים מתאימים לטיפוח העור וטיפול לאחר הטיפול.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.