תרופות סבתא לטיפול במיגרנה

כאבי הראש הידועים לשמצה, המיגרנות, מטרידים את מנוחתנו לא מעט. עד כמה מדובר במטרד? עד כדי כך שארגון הבריאות העולמי הכתיר את המיגרנה כאחד מ-20 המצבים הרפואיים המשתקים והמשביתים ביותר בעולם. רגע לפני שאתם נואשים מהאפשרות לטפל במטרד – הכירו תרופות סבתא לטיפול במיגרנה. אחרי הכל, אין כמו טיפול טבעי במיגרנה – באחריות.

קרח

אחד האמצעים הפופולריים ביותר לטיפול במיגרנה הוא באמצעות שימוש בקרח או כרית ג'ל קפואה.

איך זה עוזר? האפקט המרגיע של הקרח מסייע להפגת המתח ולהקלה בכאב

מה עושים? קחו מגבת נקייה ומספר קוביות קרח ועטפו את הקרח במגבת. הניחו את המגבת על הצוואר, המצח ועל הצדעיים למשך כ- 15 דקות, עד שתחושו הקלה.

חומץ תפוחים

לחומץ התפוחים יש עוצמה תזונתית אדירה והוא נחשב לבעל סגולות רפואיות רבות – הרלוונטי לענייננו הוא הקלה בתסמיני המיגרנה.

מה עושים? הוסיפו לכוס מים מלאה כף חומץ תפוחים וערבבו עם כפית דבש. אם קשה לכם עם הטעם – תוכלו להתחיל עם מהילת כפית חומץ תפוחים בלבד, ואם אתם ממש אמיצים – הוסיפו לכוס המים 2-3 כפות חומץ תפוחים.

מנטה

שתיית תה עם מנטה מסייעת להפגת כאבי ראש הנגרמים כתוצאה ממיגרנה.

איך זה עוזר? למנטה תכונה אנטי דלקתית המייצרת השפעה מרגיעה ומפיגת מתחים. על פי תוצאות מחקר שפורסם במגזין בינלאומי בתחום הנוירולוגיה, ניחוח המנטה לבדו מעורר תחושת הקלה בכאבי ראש.

מה עושים? הכינו תה עם מנטה, והוסיפו דבש או סוכר בעת הצורך. דרך נוספת לשימוש במנטה היא על ידי טפטוף מספר טיפות של שמן מנטה (או שמן מנטה ולבנדר) באיזור הצדעיים וחזרו על הפעולה מספר פעמים ביום.

קמומיל

שתיה קבועה של תה קמומיל מסייעת למניעת מיגרנות. אם אתם רוצים "להדר במצוות", העדיפו לרכוש קמומיל גרמני, זן משובח אותו תוכלו למצוא בחנויות טבע.

איך זה עוזר? הקמומיל ידוע בתור צמח בעל תכונות אנטי דלקתיות והוא מסייע להפגת לחץ.

מה עושים? השרו במשך כמה דקות 2-3 כפיות קמומיל מיובש בכוס מים חמים, תוכלו להוסיף גם לימון ודבש. לאחר כמה דקות, סננו את התה ושתו בהנאה. מומלץ לשתות 4 כוסות ביום.

פלפל חריף

פלפל חריף מסוג קאיין ידוע כמסייע למיגרנה. כן, אנחנו יודעים שמדובר בצעד לאמיצים בלבד – אך לא תתחרטו עליו.

איך זה עוזר? הפלפל החריף משפר את זרימת הדם ומסייע לסירקולציה מאוזנת. בנוסף, בפלפל החריף קאיין מכיל גם קאפאסיצין, הנחשב למשכך כאבים טבעי.

מה עושים? ערבבו חצי כוס (גם פחות זה בסדר גמור) של פלפל עם כוס מים חמימים. אם הטעם קשה לכם, תוכלו להוסיף דבש ומיץ לימון טבעי.

בן חרצית

בן חרצית הוא עשב מרפא ייחודי בו עושים שימוש כבר אלפי שנים – והיום הוא כאן כדי לסייע לכם בהפגת המיגרנה.

איך זה עוזר? בעשב המרפא בן חרצית יש אפקט טבעי המפחית עוויתות שרירים, מונע דלקתיות ומשכך את הכאב.

מה עושים? שלבו בין מנטה לבין בן חרצית. הוסיפו את שניהם לכוס מים חמים והשרו למשך חצי שעה. לאחר מכן, סננו את העשבים ושתו בהפוגות, עד שתחושו הקלה בכאבי המיגרנה.

ג'ינג'ר

ממש כמו אקמול, אדוויל ומשככי כאבים דומים – הג'ינג'ר מעניק לנו אפקט זהה, וטבעי לחלוטין לטיפול במיגרנות וכאבי ראש.

איך זה עוזר? הג'ינג'ר חוסם את הכימיקלים המעודדים את כיווץ השרירים, הוא מסדיר את הדלקתיות בכלי הדם שבמוח ומאזן את כלל ההורמונים בגוף.

מה עושים? הכינו תה והשרו בו ג'ינג'ר למשך כחצי שעה עד שעה. תוכלו ללגום את התה לאורך היום ואם אתם רוצים ליהנות מערך מוסף – תוכלו ללעוס שורש ג'ינג'ר ולהוסיף לשיכוך הכאבים גם שיפור במערכת העיכול ומניעת בחילות.

עיסוי

מעבר לכך שמדובר בפעולה נעימה ומרגיעה, העיסוי מסייע להקלה במיגרנות באופן משמעותי ועשוי גם להפחית את תדירותן!

איך זה עוזר? העיסוי מאיץ את פעילות הסרוטונין במוח ומגרה את הקולטנים המדמים הפוגה במיגרנה.

מה עושים? עסו את הרקות בעזרת שימוש בשתי אצבעות, בתנועה מעגלית. בנוסף, עסו גם את מרכז הראש, אמצע המצח ובסיס הקרקפת. להעצמת האפקט, תוכלו להוסיף גם שילוב של שמן שומשום (שחומם מעט), הל וקינמון ולעסות את הראש באותו האופן.