תרופות סבתא לנשירת שיער

תרופות סבתא לנשירת שיער

אין זה סוד שלאנשים אכפת מהמראה החיצוני, ועל כן כאשר מגלים נשירה, ישר חוששים פן המראה ייפגע באופן משמעותי. אי לכך טוב לדעת שקיימים שני דברים שמומלץ לעשות ואף שסה"כ מדובר בדבר חיובי. האומנם? ובכן שיער שנושר בא להודיע שהגיע הזמן לעבור בדיקות דם ולגלות מה חסר, ולו מבחינת ויטמינים. מכאן שבאמצעות נורת האזהרה זוכים לעלות בזמן על מקור הבעיה ולטפל בו כהלכה – בדיקה פלוס טיפול מהווים שילוב מושלם.

מה סבתא הייתה אומרת?

לצד השלמה של ויטמינים ולצד טיפים מועילים שמחכים באתר בולדינג, טוב לדעת שגם לסבתא יש לא מעט מה לומר בנושא, ואין זה משנה אם סבתא שלכם ממרוקו או מפולין, כי סבתא היא סבתא והיא תמיד מחזיקה בשרוול מספר עצות מועילות. אז מה סבתא הייתה מייעצת? פה זה כבר מתחיל להיות הרבה יותר מעניין!

לגזור ולשמור

  • גוגל מוגל – אם לא שמעתם על "גוגל מוגל" נראה שלא גדלתם עם סבתא בסביבה. "גוגול מוגל" הינה תרופת פלאים שמסייעת במגוון מצבים, ומסתבר שהיא חיונית גם עבור נשירת שיער. במה מדובר? מערבבים דבש עם ביצים חיות ופשוט מורחים על הראש, משאירים כשעה ולבסוף שוטפים היטב. הביצה מרתיעה? ניתן לוותר עליה ולמרוח רק דבש.
  • חינה – אומנם כיום פחות נהוג לצבוע את השיער עם חינה, אך בעבר היה ידוע שמי שמקפיד על כך מונע נשירה ומחזק את גוף השערה.
  • שמן זית – היו מלכים שהיו נמשחים בשמן ואילו גם כיום לשמן הזית יש מקום של כבוד. מה עושים? מחממים במעט את השמן ומעסים אותו אל תוך הקרקפת, כאשר מוטב לערבבו עם שמן שקדים או עם שמן קיק, ו"פשוט" להסתובב כך כחצי יום.
  • חלב קוקוס – יש לכם במזווה חלב קוקוס שאין בו שימוש? פשוט תחפפו עמו!
  • מיץ של ירוקים – מה עושים עם שארית הסלט? ובכן לא זורקים, אלא מסתבר שמעסים את הקרקפת (רק עם המיץ שנותר)! נשמע הזוי? ובכן אין מדובר בסלט עם טחינה וגמבה, אלא בסלט שמורכב בעיקר מעלים ירוקים, קרי חסה ותרד.
  • מרווה – אוהבים את הריח של עלי המרווה? מעולה! קחו חופן טרי, תבשלו בסיר, תצננו את המים ופשוט תחפפו. פתרון זה לא רק יסייע למנוע נשירה, אלא גם יטפל בבעיית הקשקשים. אין לכם בגינה עלי מרווה, אלא רק עלי הדס או רוזמרין? תחזרו על אותה פעולה בדיוק, רק הפעם עם העלים הקיימים.
  • חילבה – לבסוף נציין את האופציה הכי פחות נעימה – עיסוי עור הקרקפת עם תערובת של חילבה. מה עושים? במשך הלילה משרים מים עם גרגירי חילבה ועם המים שמתקבלים מעסים את הקרקפת. לאחר שמחכים כ3 שעות (כאשר השיער עטוף במגבת) ניתן לשטוף.

מרגישים אמיצים?

מרגישים שעצות סבתא לא חסרות? כל היופי לגלות שהן גם מסייעות! מכאן שרצוי לבחון לאיזו שיטה הכי מתחברים ופשוט לנסות – בהצלחה!

קראו גם: תרופות סבתא לטיפול במיגרנה