דרכים טבעיות לטיפול בכאבי בטן

קורה לכם לפעמים שאתם מרגישים לא טוב כשאתם לא ממש חולים ופשוט לא יודעים מה לעשות כדי להתגבר על זה? ובכן, אתם בהחלט לא לבד וזאת לגמרי ההרגשה של עוד רבים שחווים על בסיס קבוע או באופן מזדמן כאבי בטן. כאבים כאלה נובעים מסיבות שונות וזה יכול להיות בגלל קשיים בעיכול, עצירות, צרבת או נפיחות. כמובן שיש מקרים בהם כאב בטן עשוי להעיד על בעיה חמורה יותר, אבל בואו נתמקד כרגע בכאבי הבטן השגרתיים והנפוצים. למרבה המזל, יש בהחלט דרכים טבעיות ופשוטות לטפל בהם והנה כמה רעיונות לפעם הבאה שתוקפים אתכם הכאבים.

ערק

אם זה נשמע לכם מוכר, יכול להיות שגם הסבתא שלכם כבר הציעה את הפתרון הזה בעבר. כשמדובר בילדים, מריחה של הערק על הבטן יכולה לעזור גם במקרים של כאבי בטן חזקים, שכן האלכוהול בשילוב של האניס מרחיבים את כלי הדם ומקלים כמעט באופן מיידי על הכאבים. מבוגרים יכולים לעשות אותו דבר וגם צ'ייסר קטן בהחלט יחזק את האפקט.

ג'ינג'ר

הרבה פעמים כאבי בטן נובעים מחומציות יתר בקיבה, מה שמתבטא בין השאר בצרבות ובתחושת נפיחות. לג'ינג'ר סגולות רבות ועל כן סיבות רבות לצרוך אותו. הוא מכיל הרבה מאד נוגדי חמצון, מווסת את רמת החומציות בקיבה כמעט באופן מיידי. אפשר לגרד את השורש עם פומפייה לתוך כוס מים רותחים או להוסיף כמות קטנה לסלטים או למזון אחר.

דרכים טבעיות - לטיפול בכאבי בטן

קמומיל

הקמומיל הוא פרח בעל תכונות מרגיעות והוא יעשה עבודה מצוינת במיוחד במקרים של כאבים ודקירות כתוצאה מקלקול קיבה או במקרים של כאבי בטן שמקורם בגזים. את הקמומיל ניתן לרכוש כפרח מיובש ויש לחלוט אותו במים רותחים ולשתות.

זרעי שומר

במקרים של כאבים הנובעים מנפיחות וגזים קשים, זרעי השומר הם פתרון מצוין. יש להם תכונה מופלאה למדי המאפשרת להם לספוח אליהם גזים וכך כשהם מגיעים לקיבה הם פשוט יכולים להביא לשחרור די מיידי. אפשר לחלוט אותם ולשתות אותם בתה ואפילו ללעוס אותם בתום הארוחה אם אתם מתחברים לטעם הדומיננטי שלהם.

חומץ תפוחים

כאבי בטן הם הרבה פעמים נחלתם של אלו שלא זכו בחילוף חומרים מהיר דיו. אחת מהתכונות של חומץ תפוחים הוא זירוז מיידי של מערכת העיכול, מה שמאפשר יציאות מהירות והקלה על הקיבה וכך גם על כאבי הבטן.

חימום

אם מה שאתם אוכלים ושותים לא מביא להקלה, שווה בהחלט לנסות גם חימום של איזור הבטן. נסו להניח כרית חימום על הבטן למספר דקות או להיכנס למקלחת חמה ואפילו למלא אמבטיה. יש סיכוי לא רע שזה יביא להקלה מיידית ושלאחר מנוחה קלה תרגישו הרבה יותר.

לסיכום, זכרו כי הפתרונות כאן מתאימים לכאבי בטן קלים ומזדמנים. אם אתם חווים כאבים חריפים על בסיס קבוע יש להיוועץ ברופא שלכם בהקדם האפשרי.