תרופות סבתא לטיפול בברונכיטיס

ברונכיטיס היא דלקת הנגמרת בעקבות זיהום בצינורות הנשימה, כאשר לרוב מדובר בדלקת אשר מאופיינת בשיעול טורדני, קוצר נשימה כמו גם אי נוחות. נהוג לסווג את הדלקת הזו לשני סוגים עיקריים – דלקת חריפה או דלקת כרונית. לעיתים וללא טיפול הדלקת הזו עשויה להחריף לכדי דלקת ריאות, ועל כן חשוב מאוד במידה ומדובר בשיעול שאינו חולף לפנות לקבלת טיפול רפואי, לצד נקיטת צעדים המתבצעים במסגרת של טיפול טבעי. מהן תרופות הסבתא אשר יכולות לסייע לטובת טיפול בדלקת הזו? להלן הפרטים.

דיקור סיני

מזה אלפי שנים שהדיקור הסיני משמש לטובת טיפול במגוון רחב של דלקות ומחלות, כמו למשל ברונכיטיס. טיפול טבעי בברונכיטיס המתבצע במסגרת של טיפולים מסורתיים מעולם הרפואה הסינית כמו למשל דיקור המתבצע באמצעות מחטים דקות לצד התאמה של תפריט התזונה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של השפעה חיובית על התמודדות עם ברונכיטיס. דרך פנייה למכון רפאל המתמחה בתחום של טיפולים טבעיים ניתן יהיה לבנות תוכנית טיפול המבוססת בין היתר על טכניקות מעולם הטיפול ברפואה הסינית, כל זאת בהתאמה אישית ועם שימת דגש על אבחון מדויק.

אמבט עם שמנים אתרים.

בשנים האחרונות המודעות לגבי שימוש בשמנים אתרים עלה באופן משמעותי, וזאת בשל הסגולות החיוביות המיוחסות לצמחי מרפא בכל הקשור לשחרור של דרכי הנשימה כמו גם הפחתה של דלקות, כמו למשל דלקת ברונכיטיס. טפטוף של צמחים אתרים אל תוך אמבט ושאיפה המתבצעת למשך מספר דקות היא דרך טבעית להתמודדות עם דלקת כרונית. כאן תוכלו למצוא ארבע יתרונות נוספים לשימוש קבוע בשמנים אתרים, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מעולה להוביל ליצירה של מערך תומך המתבצע באופן טבעי, וללא תופעות לוואי.

נטורופתיה

בבסיס התפיסה של תפיסת הטיפול נטורופתיה עומדת ההנחה כי ריפוי וחיזוק של הגוף צריך להתבצע באמצעות שילוב של תוכנית טיפול המבוססת על צמחי באך, נטילה של ויטמינים לצד שינויים בהרגלי התזונה. מדובר במגוון של פרקטיות רפואיות שאינן מתבצעות באופן פולשני, כאשר המטרה היא לעודד את מגנון הריפוי הטבעי. שיטה זו תפסה תאוצה והיא עשויה לסייע גם במצבים של ברונכיטיס כרוני או החמרה, וזאת על ידי התאמה של טכניקות טיפול לטובת הפחתה של התסמינים שנוצרים על רקע של ברוניכטיס, כמו למשל שיעול.

 

 

שינויים בהרגלי התזונה

להרגלי התזונה יש תפקיד משמעותי בכל הקשור להפחתה של התסמינים שנוצרים על רקע של ברוניכטיס, כאשר שילוב של מזון כמו למשל אפרסק, שייקים ירוקים וחזרת מומלצים במיוחד בשל הסגולות המיוחסות להם בכל הקשור להמרצה של מחזור הדם, לצד חיזוק המערכת החיסונית. החלטה לגבי שינוי של תפריט התזונה צריכה להתבצע באמצעות ליווי מקצועי של תזונאית המתמחה בתחום, מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך תזונתי תומך.

לסיכום

הטיפולים והטכניקות אותן הצגנו לכם כאן מהוות דרך טבעית לטובת הפחתה של תסמינים הנובעים בעקבות ברונכיטיס לצד יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן. אולם, צריך לזכור כי אין מדובר בתרופות קסם אלא נדרש לפנות לרופא לטובת אבחון וקביעת תוכנית טיפולים פרטנית, לצד פנייה למרכז רפאל אשר דרכו ניתן יהיה לקבל מענה המגיע לידי ביטוי בשלל טכניקות טיפול המבוססות על טיפול המתבצע בהתאם לרפואה הסינית, נטורופתיה, כירופרטיקה ועוד, בהתאמה אישית ועם שימת דגש על אבחון המתבצע על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.