4 יתרונות לשימוש בשמנים אתריים

אם לא שמעתם עוד על שמנים אתריים, על ארומתרפיה בוודאי שמעתם. ארומתרפיה היא אחת הצורות מיני רבות של הרפואה ההוליסטית, הטבעית. ארומתרפיה משתמשת בשמנים אתריים מבוססי צמחים בכדי לספק לגוף האדם את היתרונות הבריאותיים שהם מספקים.

קראו על 4 יתרונות לשימוש בשמנים ארומטיים:

שמנים אתריים

1. שיפור המצב רוח והשריית אווירה חיובית

הריחות של השמנים הם ריחות חזקים מאוד. אדי השמנים עולים ישירות אל המח ומעוררים תגובות רגשיות אינטנסיביות. על ידי שאיפת שמנים אתריים, המוח שלכם יאותת לרגשות מסוימים, אלה יכולים לגרום לכם לאופטימיות, אנרגטיות ותקווה. שמנים מהסוג הזה ניתן להוסיף לאמבט חם או למבער שמנים אתריים כדי ליצור אווירה חיובית בתוך הבית שלכם.

דוגמא לשמן לשיפור מצב הרוח- שמן האקליפטוס הוא מעורר טבעי שיכול לעזור לכם להתעורר ביתר קלות בבוקר וכמובן, ישפר באופן משמעותי את מצב הרוח שלכם.

2. הרפיה ושינה

דעה רווחת היא ששמנים ארומטיים עוזרים לטפל בהפרעות פסיכולוגיות כמו לדוגמא מתח, דיכאון וחרדה. באמצעות השימוש בשמנים אתריים מתחילים אותות חיוביים במוח, מה שיכול להפחית באופן משמעותי את החוויה השלילית שסוררת אתכם.  שמנים מהסוג הזה ניתן להוסיף לאמבט חם או למבער שמנים אתריים. כמו כן, אתם יכולים למרוח את השמנים על נקודות הרגש של הגוף כמו הצוואר, המרפקים, מאחורי האוזניים ומאחורי הברכיים.

דוגמא לשמן לשיפור השינה- שמן הלבנדר הוכח כיעיל מאוד להפחתת החרדה. כמו כן, לשמן הלבנדר יכולת להפחית סימפטומים של דיכאון אחרי לידה.

קראו גם את הכתבה שלנו באותו נושא: 5 דרכים טבעיות להירגע

שמנים אתריים

3. מקל על דלקות

לשמנים ארומטיים יש תכונות אנטי דלקתיות. כאשר מורחים את השמן על העור הדבר יכול להפחית את הגירוי. שמנים אלה ניתנים למריחה על העור או במבער לשמנים ארומטיים.

דוגמא לשמן המקל על דלקות- שמן עץ התה יעיל בטיפול באקנה ובדלקות עור. השמן יכול להפחית אדמומיות הקשורה בדלקת גם כן.

4. מקל על כאבים

ארומתרפיה יכול להפחית באופן משמעותי את הכאבים בגוף. שמנים מהסוג הזה ניתנים לספיגה בעור. שימוש מקומי בשמנים כטיפול בכאב הוא בטוח לחלוטין ועובד במהירות וללא תופעות לוואי.

דוגמא לשמן המקל על כאבים- שמן הקמומיל יכול להקל על כאבי הגוף הקושרים למערכת העיכול, כמו גם כאבי מחזור. יעיל לטיפול בכאב בגב התחתון ובכאבי שרירים.

על ידי הבנת היתרונות הטבעיים של השמנים האתריים אפשר לרפא את הגוף והנפש באופן בטוח וטבעי לחלוטין. ארומתרפיה קיימת כבר מאות שנים וידועה כדרך אלטרנטיבית ויעילה לטיפול במגוון מחלות שונות. שמנים אתריים מציעים מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, הרבה ריח טוב ובעיקר, אם לא הכי חשוב, גורמים לכם להרגיש יותר טוב.