כיצד לשמור על תזונה בריאה בחו"ל?

 

אחת ההנאות בטיולים בחו"ל טמונה בחוויה הקולינרית, וזו בהחלט חוויה ייחודית לטעום מאכלים מסורתיים ומקומיים. יחד עם זה, לא תמיד מדובר באוכל בריא, ומי שנוהג להקפיד ולשמור על בריאותו וודאי ירצה ליישם זאת גם במהלך הטיול בחו"ל. אך כיצד תשמרו על תזונה בריאה במהלך החופשה? הנה כמה טיפים חשובים.

 

חפשו מסעדות ישראליות

למרות שלא כל מסעדה ישראלית בהכרח תמכור לכם אוכל בריא, עדיין מדובר במאכלים שמוכרים לנו, וכאלה שהגוף שלנו יודע כיצד לעכל. קחו לדוגמה את תאילנד. האוכל בתאילנד הוא ללא ספק בין הטעימים ביותר בעולם, אך לא מעט אנשים מתקשים לעכל אותו וסובלים לעיתים מכאבי בטן במהלך הטיול. ניתן להגיע אל מסעדות המרכז למטייל תאילנד או אפילו לבית חב"ד מקומי, על מנת ליהנות מאוכל מערבי וישראלי, כשבין היתר תוכלו לאכול סלטים טריים, חביתות ובשר כשר. באירופה למשל, המזון המהיר ברחובות מאוד מפתה, וזה קל למצוא את עצמכם זוללים פיצות, המבורגרים וגלידות באופן שוטף. נסו למצוא מסעדה שמגוונת את המאכלים, כזו שתאפשר לכם ליהנות גם מסלטים טובים וייחודיים, מירקות אפויים וממאכלים בריאים.

 

למצוא את האיזון

אז לא, אנחנו לא אומרים לכם להימנע ממאכלים מקומיים או מאכלים עתירי קלוריות, מה שכן – חשוב למצוא את האיזון. אל תעמיסו על עצמכם שלל מאכלים עתירי שומן ובעלי כמות קלוריות גבוהה, אלא שתאזנו את התזונה שלכם, והחליטו על מספר הפעמים שתאכלו מאכלים עתירי קלוריות (לדוגמה, בטיול של 5 ימים תוכלו לאכול 2 ארוחות עתירות קלוריות, אך ביתר הזמן אזנו את התפריט עם מזונות בריאים).

 

לדאוג לנשנושים לכל היום

לא מעט מעידות תזונתיות במהלך טיולים בחו"ל מתרחשות כאשר מגיע הצורך לנשנש, בין אם זה באמצע טיול בשמורת טבע מיוחדת ובין אם זה בזמן סיור רגלי ברחבי העיר. כדי להימנע מרכישת ממתקים או מאכלים עתירי קלוריות, יש להצטייד מבעוד מועד בנשנושים שיספיקו לכם לכל אורך היום ויהוו ארוחות ביניים. תוכלו לרכוש חטיפי אנרגיה (למרות שעדיף להכין בעצמכם – זה הרבה יותר בריא), להצטייד בפירות יבשים, לחתוך ירקות לרצועות ארוכות וכו'. כל אלו יספקו את החשק לנשנש במהלך הטיול וימנעו מכם לרכוש חטיפים, מתוקים ונשנושים שאינם בריאים.

 

להצטייד בבקבוק מים

לא משנה כמה בריא תאכלו, כי לצד התפריט הבריא יש לשתות מים – ובמיוחד במהלך טיולים. רכשו בקבוק שומר קור, אותו תוכלו למלא בבית המלון. במקומות שבהם לא מומלץ לשתות מים מהברז (כמו תאילנד, ארצות אפריקה והודו), יש לרכוש בקבוקי מים בחנויות הנוחות.

 

טיול לחו"ל הוא ללא ספק חוויה נהדרת ובלתי נשכחת. חלק משמעותי מהטיול טמון בחוויות קולינריות שונות, ובייחוד בארצות מרוחקות, שם המטבחים ייחודיים ושונים מהמטבח הישראלי. לצד זה, חשוב להקפיד ולשמור על תזונה נכונה בטיול ולדאוג להזין את הגוף במאכלים בריאים ומזינים במיוחד. חופשה נעימה!