5 דרכים טבעיות להירגע

לוח זמנים צפוף, תקופת מבחנים, משימות מרובות בעבודה ועוד מגוון סיבות נוספות עלולות ליצור בקרב רבים לחץ וחרדה גבוהה. למרות שכיום יש לא מעט אנשים שמבקשים להתמודד עם הלחץ באמצעות הרפואה המודרנית, ישנם אנשים שבוחרים להימנע מהכימיקלים ולהירגע בדרכים אורגניות ומסורתיות יותר. ריכזנו עבורכם 5 דרכים טבעיות להירגע:

דרכים טבעיות להירגע

שמנים אתריים ומלחי אמבט

אחת הדרכים הטבעיות להירגע ולהפחית מתחים היא באמצעות שמנים אתריים, כמו לבנדר, קמומיל, הדס, פצ'ולי ועוד. השימוש בשמנים הללו יכול להיעשות בכמה צורות, תחילה ניתן להריח אותם או לטפטף כמה טיפות על הכרית, שנית, תוכלו להוסיף אותם למבער ולהעניק לביתכם ריח ייחודי ומרגיע. נוסף לשני אלה, ניתן למלא אמבט ולטפטף אליו מעט טיפות שמן אתרי כמו גם להוסיף מלחי אמבט. שהייה במים חמימים בתוספת שמנים ומלחים עשויה להרגיע אתכם ולשפר את מצב הרוח. את השמנים האתריים ומלחי האמבט תוכלו למצוא במחירים משתלמים באתר עלי אקספרס בעברית.

פעילות גופנית רציפה

פעילות גופנית שומרת על בריאותנו. המשפט הזה נכון ומדויק לא רק בנוגע לשמירה על בריאות הגוף, אלא גם בשמירה על בריאות הנפש. אימוני כושר, אירובי, ריקוד או כל פעילות גופנית אחרת, עשויה לסייע לכם להירגע ולהימנע ממתחים וחרדות. מרגישים לחוצים? צאו להליכה, ריצה או אפילו רקדו בחלל הבית – הפעילות הגופנית תשחרר בגופכם אנדורפין ותסייע לכם להירגע ולהיות שלווים.

מדיטציה

מדיטציה היא אחת הדרכים האידיאליות ביותר להפחתת מתחים בקרב לא מעט אנשים. יש כמה וכמה טכניקות ייחודיות ליישום מדיטציה, כשכל אחת מהן עשויה לתרום לשקט הנפשי והשלווה המיוחלת. תוכלו להירשם לקורסי מדיטציה ייעודיים או לחילופין לבצע תרגילי מדיטציה בביתכם מידי בוקר, כך או כך, זה אימון נהדר לנפש.

תה ירוק

תה ירוק הוא ללא ספק משקה מחמם וטעים שמסייע להרגעת הנפש כמו גם לאיזון לחץ הדם ולהפחתת חרדה ומתחים. בדרך כלל, ממליצים לסטודנטים לשתות תה ירוק לפני מבחנים, זאת בכדי שיוכלו לגשת למבחן כשהם רגועים ומרוכזים. עשו לכם הרגל ושתו תה ירוק לפחות פעמיים ביום, זה בהחלט יתרום למצבכם הנפשי, ירסן מתחים ויסייע לכם להירגע.

תה ירוק

עיסוי מקצועי

חום אנושי הוא בין האלמנטים הידועים והמוכרים להירגעות, לכן במכוני ספא רבים, תמצאו אנשים שמגיעים לקבל עיסוי בכדי להרגיע את נפשם. לרוב, העיסויים מלווים בשמנים אתריים מרגיעים כמו לבנדר ושמן שקדים, כך שזה בהחלט מסייע לתהליך. אם מתאפשר לכם, השתדלו להגיע לעיסוי מקצועי אחת לחודש, תוך בילוי במכון הספא הקרוב ביותר לאזור מגוריכם. אם אין באפשרותכם לממן עיסויים מקצועיים, תוכלו ליישם את העיסוי בעצמכם או לבקש מבני הזוג שיסייעו לכם בנושא.

 

יש לא מעט דרכים טבעיות להירגע, לכן מוטב שתבחרו את הדרכים שנכונות ביותר בעבורכם, בין אם זה שימוש בשמנים אתרים, עיסויים מקצועיים או בכלל פעילות גופנית. כמו כן, כדאי להבין את מקור הלחץ ולנסות למצוא לו פתרונות ריאליים, כך תוכלו להימנע מתקופות לחוצות ולחצים נפשיים בעתיד. בהצלחה!

קראו גם: הסטרס משתלט? כך תורידו אותו בדרכים טבעיות