איך אני חוסך כל חודש בהזמנה מהאורגני

ספי מיור, יזם חברתי

 

גם סבתא שלכם היתה אומרת "אין לי מספיק כסף בשביל לקנות בזול"?

היום, בתור יזם שותף ואחראי שירות הלקוחות בהאורגני, שמביאים ירקות אורגניים לאלפי ישראלים הביתה, אני מבין למה סבתי היקרה התכוונה, יותר מאי פעם.

תקראו לי משוחד, בעל אינטרס או מה שאתם רוצים, את המאמר הזה אתם חייבים לקרוא בשביל לחסוך וחשוב מזה, בשביל להרוויח הגדול. וזה נכון, שהרווח שלכם הוא גם הרווח שלי.

האמת היא שאני כותב מתוך הניסיון האישי שלי ושל מאות לקוחות קבועים שנשארים איתנו ומזמינים . מדובר בלקוחות מכל קצוות הקשת הדמוגרפית , לא רק משוגעים לדבר ולא רק עשירים.

אז איך אני ולקוחות האורגני חוסכים מרוויחים מהזמנת ירקות אורגניים ישראלים שהם התוצרת הטובה ביותר בעולם?

 

כמו כל תשובה טובה יש גרסה קצרה וגרסה ארוכה.

הקצרה היא פשוטה להפליא: משקיעים בחומרי הגלם הטובים ביותר וחוסכים בכל השאר !

 

התשובה המפורטת היא ארוכה יותר וכוללת את אלף המילים הבאות. למען הנוחות חילקתי את הנושאים לכמה נושאים ראשיים: * איכות חומרי הגלם, * ירקות אורגניים זה בריאות למשפחה * העלויות האמיתיות והנסתרות של קניה בסופר

 

לפני כל ההרחבות חשוב לי לציין שהמחירים אצלנו פשוט מעולים! חשוב לנו להנגיש תוצרת אורגנית ואנחנו עושים עבודה יעילה להפליא בעזרת הון אנושי יוצא דופן ומערכות מיחשוב חדישות ומתקדמות.

כך אנחנו יכולים לקבוע מפתח תימחור צנוע ונמוך מאד יחסית לענף ועוד להציע הנחה קבועה לכל מי שמגדיר מנוי .

 

אבל לא זה נושא המאמר, אני רוצה שתבינו איך עוד אתם חוסכים בזה שאתם מזמינים אורגני , אז בואו נתחיל:

ירקות אורגניים

חומרי גלם איכותיים

כשיש חומרי גלם איכותיים בבית, קל יותר להנות מהם ולהשתמש בהם. באופן טבעי זורקים פחות ומבשלים יותר.

פירות וירקות אורגנים שנקטפו בעיתם והגיעו לבית טריים חוסכים בזבוז, מונעים זיהום, עולים פחות וגם מטפחים קהילה וכלכלה מקומית חזקה ובריאה. עפ חומרי גלם איוכתיים אנחנו עוזרים לבני הבית להנות מהטוב ביותר, שזה בדיוק מה שמגיע להם.

 

עם ירקות אורגניים מבשלים יותר ונהנים יותר

כשיש חומרי גלם איכותיים, עולה החשק לבשל ולהכין, קל יותר לבשל ולקטוף מחמאות. והתוצאה היא ארוחות מלאות מאוזנות טריות ומזינות שעלו הרבה פחות ממזון מוכן, לא טעים, יקר ומלא בחומרים שלא ראויים להיקרא מזון.

כולנו מכירים את המציאות הזו שהדבר היקר ביותר בקניות השבועיות של רוב המשפחות בארץ הוא האויר בשקיות ובאריזות המוגזמות של חטיפים, אבקות ושאר 'קסמים שיווקיים' שמוצעים לנו על המדפים, לא משביעים את הנפש או את הגוף. ועוד עולים ביוקר ומשווקים באגרסיביות.

 

אשכרה נהנים מהתוצרת ומהשימוש בה

איכות התוצרת שהתרגלנו אליה בסופר, היא איכות שעיקר הכוונה ששמו בה הוא לחיי מדף ארוכים, ניראות ויכולת מכירה קלה וריווחית. מעט מחקר אם בכלל מושקע בטעם וקיצור זמן המדף.
לעומת כל אלה, פירות וירקות שנקטפו טריים וגודלו באהבה הם טעימים הרבה יותר.

הניסיון שלי עם משפחות, דרוש לפחות חודש של צריכת מזון אורגני בשביל שהחושים יפתחו וניתן יהיה לחוש בהבדלים.

זה פשוט שווה יותר

לא זורקים כי זה באמת טרי ומחזיק יותר זמן

איכות התוצרת מתבטאת גם בכך שהירקות והפירות האורגניים מחזיקים הרבה יותר זמן בבית. זה לא אותם הפריטים המסכנים שאתם אולי מכירים על מדפי הסופר. אלא תוצרת נהדרת שקיבלה יחס מעולה ומקצועי מהקטיף ועד פתח הבית.

כשאני מקבל משלוח, המלפפונים והעלים הירוקים טובים וחזקגים גם שבועיים אחרי שהגיעו. הסיבה לכך היא פשוטה, הם לא ישבו שבוע על המדף בהמתנה.

ירקות אורגניים זה בריאות

 

לא יותר חומרי הזנה אלא פחות רעלים

כולנו מושפעים מכתבות ומגמות. וקשה להוכיח שמזון אורגני הוא בריא יותר. לא רק בגלל שיש כל כך הרבה משתנים אלא גם שלא תמיד יהיו יותר נוטריאנטים בעגבניה אורגנית לעומת הרגילה.
מה שיש באורגני פחות מהרגיל, וזאת הנקודה החשובה: רעלים. מהבחינה הזו כל עלות היא עלות הגיונית מכיוון שמדובר בבריאות שלנו. אבל המאמר הזה הוא על איך חוסכים ולא רק על בריאות, אז נחזור לזה..

 

הילדים חוזרים לאכול ירקות

במקום חטיפים ושטויות אוכלים יותר פירות וירקות. כן זה אמיתי! אני נתקל בזה פעם אחר פעם בעדויות של לקוחות ומשפחות שמודים על שירות שהם מקבלים מהאורגני.

כשיש פירות וירקות אורגניים גם הילדים העקשניים ביותר חוזרים לאכול טרי, ונהנים. מה שווה יותר מהבריאות וההנאה של הילדים? חישבת פעם כמה ניתן לחסוך בביתך מלהקטין את כמות החטיפים? אני ממלית בחום לעשות את החישוב הזה. או יותר להתנסות בחודש הזמנה של ירקות אורגניים והפחתה של השימוש ורכישה של חטיפים.

כאשר משווים עלות של גרם לגרם, גם הפרי האורגני היקר ביותר לא מתקרב לעלות הגבוהה ובלתי סבירה של החטיפים הפשוטים ביותר. גם לכיס וגם לאיכות החיים.

 

כשנקי לנו אנחנו אוכלים יותר טוב

הגוף שלנו הוא מעבדה כימית  מתוחכמת ורגישה. אנחנו, ובעיקר ילדים, יודעים להבחין באופן לא מודע בריסוסים וכימיקלים שזרים לגופינו. אנחנו דוחים אותם באופן טבעי.

מי שמשקיע בחקלאות אורגנית מקבל תוצרת שהיא נקייה מכימיקלים והגוף נהנה ממנה יותר.
מי שמשקיע בפירות וירקות אורגניים שנקטפו בזמן מוצא שילדים וגם ההורים נהנים יותר לאכול פרי וירק, ולא זורקים אותם לפח.

אז אם לאחרונה שאלת את עצמך למה הילדים לא אוכלים תפוחים, התשובה מציגה את עצמה כשיש תפוחים אורגניים נקיים.

ירקות אורגניים

עלויות נסתרות של הקניה בסופר

 

חסכון בזמן ומאמץ

באופן אישי אני לא תומך נלהב ברעיון שזמן שווה כסף אלא מעדיף לראות ולהכיר בזה שזמן שווה אמנות,

גם עם האמונה האישית הייחודית הזאת, שלא כולם שותפים לה, ברור לי ש הזמן שלי יקר.

הזמן שאני מקדיש לקניות השבועית הוא קצר משמעותית מרוב האנשים, אני לא יוצא מהבית, לא מחפש חניה ולא מטייל בין שורות של מחסנים עמוסים ולא צריך ללקט את התוצרת, גם העמידה בקופה עם הסחיבות לפינוק נחסכות ממני.

 

איכות המיון והאחריות

יתרון נוסף הוא שאנשי מקצוע ממיינים בשבילי את התוצרת והם שמים לב לדברים שהקונה הממוצע לא תמיד ישים לב אליהם. כך אני חוסך את המצב של להגיע הביתה ולגלות שהאבטיח לא טעים, או יש עלים רקובים בעלי בייבי.

ואם קרה שנעשתה טעות והגיע אלי משהו לא טוב? אין בעיה. יש אחריות על הכל. משתלם לאללה!

 

תכנון שבועי והזמנה מהמחשב או הנייד

כשאני עושה את ההזמנה מהבית על ספה מהמחשב או מהנייד, אני מזמין בדיוק מה שהבית צריך. לא נכנע לתרגילי השיווק של חברות השיווק ולמבצעי 1+תוקף קצר ושאר כזבי הענף. מזמינים מה שצריך כדי לייצר ארוחות בריאות ומאוזנות ונשארים בתוך גבולות התקציב השבועי, עם חומרי הגלם הטובים ביותר: ירקות אורגניים.
וזאת מערכת הזמנות חכמה! עוד לא קרה לי שהזמנתי בסכום מסויים וחוייבתי בסכום גבוה יותר.ברמה שנתית  תכנון טוב לשבוע חוסך הון קטן!

 

עלות חברתית

ידוע שמערכת המזון בישראל היא מסועפת וכוללת המון תחנות בדרך. כשאני מזמין ירקות אורגנים לבית אני יודע שאני תומך בחקלאות ישראלית באופן ישיר ושהחקלאים, שאני מסתמך עליהם שיגדלו לי את התוצרת, מתפרנסים בצורה מכובדת. למעשה, רוב העלות שאני משלם מגיעה ישירות אל החקלאי.

כשאני תומך בחקלאים מקומיים וטובים אני עוזר לבנות מערכת אנושית בריאה וחזקה יותר ומרוויח בענק

 

ניסיתי לעבור בקצרה על המרכיבים העיקרים של החסכון האישי בקניית תוצרת אורגנית, יש גם יתרונות קולינריים נוספים, ויתרונות חברתיים סביבתיים, על כל אלה במאמרים הבאים.

אגב, עוד חסכון ענק שאותו אנחנו מציעים ללקוחות קבועים, כאלה שמגדירים הזמנה אוטומטית גמישה וניתנת לעריכה בתדירות לבחירתם, אנחנו נותנים הנחה של 5% בכל הזמנה על כל הפריטים. מנויים אלה עוזרים לנו לבנות את המערך בצורה יציבה, לתכנן שתילות מראש ולעבוד בצורה טובה ויציבה. להגדרת מנוי אנא כנסו ועיקבו אחר תהליך הגדרת מנוי

 

למי שרוצה רק להכיר ולהתנסות מבלי להגדיר מנוי, כל המידע על כל הפריטים כולל מחירים, שם החקלאי והמלצות עונתיות מופיע בחנות האורגני לירקות ופירות אורגניים

 

נכתב על ידי ספי מיור,

יזם חברתי ואחראי שירות הלקוחות ביוזמת האורגני: חקלאות ישראלית חדשה

ליצירת קשר ניתן לכתוב בווטסאפ  0544220200 או מייל [email protected]