למה כדאי לכם לשלב שייק בריא מדי יום?

בשנים האחרונות נדמה כי עולם השייקים השתלט על חובבי הבריאות, ולא בכדי. אם תרכיבו את השייק שלכם באופן נכון, ותכללו בו חומרי גלם איכותיים, הרי שמדובר בשייק בריא שיעניק לכם מגוון רחב של יתרונות. סקרנים? המשיכו לקרוא!

שייק בריא

להכין או לקנות?

שייקים בריאים ניתן להכין באופן עצמאי בבית, זאת כמובן במידה ויש לכם בלנדר או שייקר. יחד עם זה, יש לא מעט מקרים בהם אתם נמצאים מוץ לבית, בין אם בעבודה או בבילוי עם חברים, ועל כן האפשרות שעומדת בפניכם היא רכישה. כשאתם קונים שייק מחוץ לבית, כדאי לוודא שהמקום בו מכינים בעבורכם את המשקה הוא מקום נקי שמשתמש בחומרי גלם איכותיים כמו ריבר רמת גן (rebar). כך תוכלו להיות בטוחים שהשייק שלכם מכיל רכיבים מזינים, טריים ובריאים.

למה זה כל כך מומלץ?

צריכת שייקים יכולה להיות נהדרת בעבור לא מעט אנשים, כשמומלץ להתחיל את היום עם שייק עשיר ואיכותי שיעניק לכם את מכלול הוויטמינים והמינרלים כבר בתחילתו של היום. כמו כן, יש לציין כי בשייקים מסוימים יש כמות נאה של אנטי-אוקסידנטים, מה שמסייע לנו לשמור על בריאות הגוף באופן המיטבי.

לצד היתרונות שצוינו מעלה, ראוי לציין שהשייק מתעכל בקלות ועל כן עשוי לתרום לא מעט למערכת העיכול ולחילוף החומרים. יתרה מזאת, שייקים ירוקים מסייעים באופן ניכר לניקוי רעלים מהגוף, והם מהווים אלמנט חיוני בעבור אנשים שמקפידים לשמור על תזונה נכונה ודיאטה מבוקרת. יתר על כן, השייקים מכילים בדרך כלל כמות איכותית של סיבים תזונתיים ועל כן הם מסייעים לתחושת שובע לאורך זמן.

אם לא די בכך, משום שהמשקאות הללו נוטים להיות מתוקים (מתיקות טבעית של הפרי), הם מספקים בעבורכם את הצורך הבסיסי למתוק. כמובן שכדאי להקפיד שהשייקים אכן לא יכילו סוכרים נוספים, אלא רק את הסוכר הטבעי של הפירות.

שייק בריא

אילו רכיבים מומלץ לשלב בשייק?

ניתן להרכיב שייקים ממגוון רחב של פירות ורכיבים, כמו בננות, מלון, ספירולינה ועוד. לצד הרכיבים הללו, כדאי לקחת בחשבון גם:

  • תפוז – שייקים על בסיס תפוזים יעניקו לכם מגוון ויטמינים חיוניים, לרבות ויטמין C.
  • תמר – התמרים מכילים סידן ומגנזיום והם נהדרים לחיזוק העצמות, כמו גם לבריאות הלב. נוסף לכך יש בהם לא מעט סיבים תזונתיים.
  • רימון – הרימון מכיל ברזל שמחזק את הגוף והוא מסייע לחיזוק מערכת החיסון.
  • אגוזים – אם אתם מעוניינים לחזק את השייק שלכם ולהעניק לו רכיבים חיוניים נוספים, כדאי להוסיף לו 3-4 אגוזים.

שימו לב שאתם משלבים פירות שטעימים לכם, וכי שילובי הפירות יהיו מוצלחים. בדרך כלל במקומות כמו REBAR, יש המלצות לשילובי שייקים שונים. משום ששילובי הפירות הללו נבדקו, מוטב לבחור בשייקים מוכנים מאשר להרכיב שייק חדש ולקחת את הסיכון שהוא לא יהיה מוצלח.

 

לסיכום, שייקים הם דרך נהדרת לצרוך מגוון רחב של רכיבים חיוניים כמו ויטמינים ומינרלים. הם תורמים לגוף באופן ניכר, מסייעים לפעילות המעיים ומעניקים תחושת שובע לאורך זמן.