הסטרס משתלט? כך תורידו אותו בדרכים טבעיות

חיי היום יום הקדחתניים שלנו עלולים לייצר מתח, לחצים וסטרס אשר מעיב מאד על איכות החיים. סטרס נובע ממצבים פיזיים ונפשיים בהם נוצר חוסר איזון וזאת בשל תחושה של מצוקה בעת גירויים פיזיים או פסיכולוגיים, כאשר רבים מתמודדים עם לחצים בחיי היום יום, העדר איזון בשל ריבוי משימות, כמו גם לחצים כלכליים וכאלה הקשורים בזוגיות או בניהול משפחה.

אנשים אשר סובלים מסטרס, עלולים גם לסבול מהאספקטים הנפשיים – מה שישפיע בעתיד גם על מצב גופני ירוד, וכמו גם עלול לגרום להיווצרות כאבי ראש, כאבי שכמות, מחלות לב, לחץ דם גבוה ואף סכרת! לכן חשוב לדעת כיצד אפשר להוריד סטרס בדרכים טבעיות.

בכל הנוגע להורדת סטרס בחיי היום יום, רבים אשר יפנו לרופא המשפחה או אפילו לפסיכולוג: יקבלו המלצה לנטילת תרופות מרשם.

עם זאת כדי להימנע מלחצים בצורה טבעית, ללא צורך בנטילת תרופות כימיות, אפשר לפעול בדרכים הבאות:

הפחתת סטרס

תרגול נשימות להורדת לחץ

אחת הדרכים היעילות להורדת סטרס בחיי השגרה, הינה תרגול נשימות. בזמן העבודה, בסידורים, בנהיגה ובעת ביצוע שלל פעילויות: הנשימה שלנו הופכת לעצורה, לכזאת שאינה זורמת או מזרימה חמצן במידה גדולה אל המוח ואל מערכות העצבים. לכן יש לעצור לרגע, לשבת בצורה נינוחה או לשכב באופן רפוי לחלוטין על המיטה או על הספה, תוך תרגול שאיפת אוויר והוצאתו החוצה בקצב איטי ונכון. כדי לעשות זאת יש לקחת שאיפה ארוכה מהאף למשך 7 שניות, לעצור את הנשימה ל 4 שניות ולאחר מכן לבצע הוצאת האוויר בנשיפה מהפה במשך 8 שניות. חזרה על הנשימות האלה לפחות 3 פעמים, תסייע להרגיע את הגוף ולהקל על מתחים.

האזנה לרדיו

נסו להאזין לרדיו ולאתר תחנות רדיו שיש בהן מוזיקה מרגיעה, כמו מוזיקה ליוגה, מוזיקת מדיטציה או כל רחשים אחרים. נסו למצוא תחנת רדיו שאין בה המון מקבצי פרסומות, תוך איתור תחנה המשלבת שיחות נעימות עם שירים נעימים ומרגיעים. האזנה לרדיו יכולה גם לסייע להעביר נהיגה בצורה נעימה, כמו גם יום עבודה או שלל מטלות, כאשר ברקע מתנגנים שירים יפים ונעימים לאוזן.

הזמינו פעם בחודש עיסוי רפואי

עיסוי רפואי להרגעת מתחים יכול לסייע מאד גם להקלה במתחים, כמו גם להרפיית השרירים. כיום ישנם שלל מעסים רפואיים שמבצעים עיסוי להורדת מתחים תוך התמקדות באזורי הצוואר, הראש והשכמות: הלוא הם איברי גוף הנפגעים העיקריים מלחצים ומתח בחיי היום יום.

רקחו מרקחות טבעיות

נסו לחפש מתכונים למרקחות טבעיות ומרגיעות שתוכלו לרקוח לבד או באמצעות אנשי מקצוע המומחים בהתאמה וטיפול בצמחי מרפא. צמחי מרפא כמו לבנדר, רוזמרין, קמומיל ועוד, יכולים לסייע מאד להרגעה, בעיקר אם נוטלים אותם כמרקחה טבעית או כטיפות אותן מניחים מתחת ללשון.

שתו תה ירוק

תה ירוק מכיל שלל סגולות רפואיות כמו נוגדי חמצון היעילים להורדת לחץ הדם, מניעת מחלות והרגעת מתחים. נסו לרכוש תה יפני מסוג מאצ'ה שעוזר גם להרגעה כמו גם לערנות וקבלת ארומה נפלאה בניחוח 'אומאמי' המקנה רוגע ושלווה.

נהלו משימות בצורה נכונה

אחת הסיבות ליצירת מתחים בחיי היום יום היא ריבוי משימות כמו: משימות בעבודה, ניהול היום, איסוף ילדים ממוסדות החינוך, טיפול בבית ועוד. כדי להירגע וגם להרגיש כי הכל בשליטה: מומלץ לרכוש פנקס שבו בכל סוף יום תוכלו לרשום את המטלות ליום הבא: תוך ניהול חיי היום יום לפי הרשימה. בכך תוכלו להירגע ולבצע "סדר בראש" בכל הנוגע למשימות שוטפות.

 

בצעו את כל אלה, נסו להירגע בשיטות של נשימות ומיינדפולנס, האזינו לרדיו תוך איתור תחנות נעימות, צרכו תה ירוק ופנקו את עצמכם בעיסוי רפואי ותוכלו כבר עכשיו להרגיש את המתח מתפוגג ונעלם.