תה ירוק: כל מה שרציתם לדעת!

תה ירוק הגיע אלינו מסין הרחוקה, תוך שכבר במשך שנים רבות הוא משמש את תרבות המערב אשר בה אנשים מודעים לסגולות התה הירוק והם גומעים ממנו בהנאה!

רבים כבר יודעים כי לתה ירוק ישנן סגולות רבות שמעולות גם להרגעה, לשמירה על בריאות הגוף, לשיפור פעולות הגוף ואף להרזיה! אבל אילו סוגים של תה ירוק ישנם? ומה צריך לדעת על התועלות של תה ירוק? כל התשובות בהמשך.

שתיית תה ירוק יכולה לעשות עם הגוף שלכם פלאים! כאשר התה בשל צבעו הירוק והמרכיבים שלנו נפוץ כבר אלפי שנים בסין ובמערב כאשר ישנם אנשים ששותים אותו בחליטה, יש כאלה שצורכים אותו בתיונים ויש אנשים אף לועסים את עלי התה הירוקים על מנת ליהנות מקסימום תמציות תה משובחת.

אז אילו סוגים של תה ירוק ישנם?

התה הירוק נחלק לכמה וכמה סוגים כאשר התערובות שלו מקורן בארצות אסייתיות כמו סין ויפן.

כיום ישנם 3 סוגים מרכזיים של תה ירוק, ביניהם:

תה ירוק סיני

השיטה להכנת תה ירוק סיני והייחודיות שלו נעוץ בחימום על של עלי התה במחבת ווק. את העלים של התה מייבשים הסינים ובכך הם עוצרים את תהליכי החמצון של התה: מה ששומר אותו יעיל במיוחד לצורך ניקוי רעלים. התה הסיני מגיע מההרים והגבעות בסין והוא נקטף מוקדם תוך שהעלים שלו מקורזלים וארוכים.

תה ירוק יפני

התה היפני הינו כזה שנחשב יוקרתי ביפן . תה יפני מחומם ונטחן עד דק כאשר את התה קוטפים ביפן בקטיף מוקדם יותר מאשר בסין: מה שמקנה לתה טעם מתוק ומשאיר את חומצות האמינו שבתה היעילות ביותר למניעת מחלות.

תה ירוק אורגני

הסוג האחרון של התה הירוק המוכר לנו הוא תה ירוק אורגני. תה אורגני אינו עובר תהליך תסיסה ולכן הוא שומר על החומרים הפעילים שבו. באמצעות הטבעיות של התה ניתן ליהנות ממרכיבים כמו אנטיאוקסידאנטים הידועים ביכולת שלהם לנטרל רעלים, תוך שתה ירוק אורגני מסייע להגן על המערכת החיסונית ולהגן על הגוף ממחלות.

תה ירוק

אז כיצד שתיית תה ירוק מועילה לגוף?

לתה ירוק ישנן כמה וכמה יתרונות מרכזיים ביניהם:

טיפול בסכרת – באמצעות תה ירוק ניתן לטפל בסכרת וזאת באמצעות הפוליפנולים  ונוגדי החמצון שהתה מכיל. התה מונע קפיצות אינסולין בדם ומאזן את הגלוקוז, מה שטוב לא רק לסכרת אלא גם לצורך הרזייה. תה ירוק מסייע לפעולת ניקוי רעלים תוך שהוא מוריד את רמת ה LDL והכולסטרול ה'רע', ומעלה את רמת ה HDL שהוא הכולסטרול ה'טוב' שהגוף זקוק לו.

הגנה על העור – חליטות תה מסייעות להגן על העור והוא מסייע בריפוי של צלקות וכתמים בעור. רמות החמצון של התה מפחיתות דלקות ומעכבות הזדקנות.

הגנה  על תאי המוח – תרכובות התה והתכונות שלו מסייעות להגן על קליפת המוח והוא באמצעות אנטידוקסינט מגן ממחלות כמו אלצהיימר או פרקינסון. תה ירוק מסייע גם למניעת מחלות לב והוא מגן על תאי העור ומונע היווצרות של טרשת עוקבים תוך שהוא משפר את תפקודי הדם.

תה ירוק בהריון – שתיית תה ירוק בהריון מסיעת להרגעת הגוף הרחם והעובר. התה מכיל נוגדי חמצון שמגנים על התאים בגוף האישה ובגוף העובר, והוא מסייע להילחם בזיהומים ודלקות שעלולות להיווצר בהמשך ההיריון.

ריח נעים ורפואת שיניים – עוד מסייע התה הירוק למנוע דלקות שיניים ולהילחם בחיידקים וזאת באמצעות היכולת של התה להוריד את רמת החומציות בפה תוך שהוא עוזר גם ליהנות מריח פה נעים הרבה יותר.

לסיכום, תה ירוק סיני, תה ירוק יפני, תה ירוק אורגני, ושלל סוגי של חליטות תה ירוק יסייעו בניקוי רעלים, למניעת מחלות, למניעת דלקות והם יעכבו יצירת תאים סרטניים בגוף. לכן זה הזמן להתחיל לצרוך תה ירוק!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.