ימי קורונה: איך שומרים על אורח חיים בריא בקרב הילדים?

הרצון של כל אחד מאיתנו כהורה הוא להעניק לילדנו את הטוב ביותר, בעיקר בכל הקשור לתזונה. אולם, בימי הקורונה קשה עד בלתי אפשרי לשמור על אורח חיים בריא בקרב ילדנו. כיצד נעשה זאת בכל זאת? להלן הפרטים.

אורח חיים בריא בתקופת בימי הקורונה: כך תנהלו את התפריט השבועי באופן נכון

ימי הקורונה אשר נכנסו לחיינו לפני כחודשיים חוללו מהפכה של ממש בכל הקשור להרגלי התזונה המשפחתיים. אם הילדים שלנו התרגלו לאכול באופן מסודר במסגרות הלימודים, השהייה הארוכה בבית הובילה לאכילה בלתי פוסקת לא מצד הילדים אלא גם מצדנו כהורים. חשוב להפנים כי מדובר בתקופה מאתגרת מאוד, ולכן יצירת תפריט שבוע וקבוע מהווה דרך מצוינת לצורך שמירה על אורח חיים בריא. בכדי שתוכלו לנהל אורח חיים בריא ביחד עם הילדים, מומלץ לקרוא מאמר שנותן הדרכה על איך לנהל שגרה בריאה  וזאת בכדי שתוכלו לקבל טיפים חשובים אשר יאפשרו לכם לצלוח את התקופה הזו על הצד הטוב ביותר ועם כמה שפחות עלייה במשקל.

ימי קורונה - איך שומרים על אורח חיים בריא בקרב הילדים

כיצד תוכלו לנהל אורח חיים בריא בצל הקורונה?

תכנון מדויק של תפריט בתחילת השבוע מאפשר לכם לקבל החלטות מושכלות נכונות ובריאותית, כמו גם יכול לחסוך לא מעט כסף. הקדמה הטכנולוגית והאפשרות להרכיב את רשימת המצרכים דרך האינטרנט מאפשרת לא רק להוזיל את עלות הסל שלכם אלא גם לגוון את התפריט בהתאם לתפריט שבועי אותו ניתן לבנות ביחד עם תזונאית. באמצעות ליווי מצד מומחים ניתן לתכנן את השבוע ולהכין לילדים חטיפים טעימים, ולהמעיט ככל האפשר ברכישה של מזון עתירי שומן. משרד הבריאות פרסם לאחרונה את התו הירוק אשר מאפשר לכם לדעת האם המזון אותו אתם רוכשים אכן בריאותי, ולכן חשוב מאוד לקרוא את התווית ולהעניק לילדכם מזון עשיר במינרלים וברזל. דרך מצוינת לעשות זאת היא באמצעות רכישה של פירות וירקות טריים אותם ניתן לרכוש במחיר עלות דרך חקלאים. במקום לספק לילדים שלכם נשנוש בדמות ממתקים אשר הם עתירי שומן וקלוריות אלא בפירות חתוכים אותם הילדים יכולים לאכול בין ארוחות הביניים.

פעילות ספורטיבית בבית: קל יותר מאי פעם

חלק מאורח חיים בריא כולל גם פעילות ספורטיבית. לפעילות הספורטיבית יש יתרונות רבים, מאחר והילדים סגורים בבית, זה בדיוק הזמן להפעיל את הגוף ולשחק עם הילדים בחצר או בסלון, להוצאת אנרגיה. ככל שהילדים שלכם יהיו פעילים יותר מבחינת הפעילות הספורטיבית, תוכלו לייצר בעבורם אורח חיים בריא אשר ימשיך גם לאחר שהקורונה תחלוף. זכרו, ניצול משאבים בדמות הפעלות לילדים ביוטיוב או משחקים אשר מפעילים את הילדים וגורמים להם גם להוציא אנרגיה וגם לחוות הנאה רבה, בבית ותחת השגחה.