מהן סגולות צמח החינה?

צמח החינה מהווה חלק בלתי נפרד מטקס החינה, אולם יש לו גם שימושים וסגולות שרובנו לא מכירים מעבר למימד הטקסי. מהם? להלן הפרטים.

צמח החינה: מגוון שימושים וסגולות

מקורו של צמח החינה הוא מהודו, והוא פורח בעיקר בתקופת האביב. מדובר בשיח קטן אשר גובהו מגיע ל 6 מטרים לכל היותר, והוא מלווה בפריחה של פרחים לבנים. שמו המקורי של צמח החינה הוא כופר, ונעשה בו שימוש עוד בימי בית המקדש. הצמח מוכר לציבור בישראל בעיקר בזכות העובדה כי הוא משמש כחלק בלתי נפרד מטקס החינה המסורתי. למעשה, חינה מרוקאית חוגגים עם מריחה של צמח החינה על גבי כף היד, לציון מזל ושפע. אולם, רבים אינם מודעים לעובדה כי לצמח יש סגולות נוספות מעבר למזל ולפיריון. מהם? להלן הפרטים.

מהן סגולות צמח החינה

מהן הסגולות של צמח החינה?

בהודו צמח החינה משמש לצורך הקלה על כאבים, וזאת בשל היכולת של הצמח לקרר את הגוף. משום כך, הוא משמש כתרופה טבעית בעבור הורדה של חום וכן בעבור הקלה על כאב כתוצאה מכוויה או שריטה. ההודים משתמשים בחינה גם כצבע טבעי לשיער או כמסכה, ולכן ניתן לראות בלא מעט בתים בהודו אבקה וכן משחה של חינה אותה מורחות ההודיות על שיערן למשך הלילה, וביום למחרת השיער צבוע וחזק. עם זאת, מדובר בצמח אשר משאיר צבע עז בצבע כתום-אדום ולכן הוא איננו מומלץ בעבור נשים או גברים עם שיער כהה. בנוסף, ניתן להשתמש בצמח כחומר טבעי בעבור טיפול בבעיות עור, באמצעות אבקת חינה. בקליפת הצמח ישנם מינרלים טבעיים ולכן הם נחשבים כפתרון טבעי בעבור מגוון בעיות עור כמו כתמים לבנים אשר נוצרים כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש. סגולה נוספת של הצמח נוגעת להיותו חומר אשר מעודד את צמיחת הציפורניים, וכן לצורך חיזוק שורש הציפורן. באמצעות שילוב של אבקת חינה ביחד עם שמן קוקוס ניתן לראות תוך זמן קצר שיפור ממשי בחוזק הציפורן, כמו גם לטפל בפצע עם מוגלה.

מהי הסגולה של צמח החינה בטקס?

מזה עשורים רבים משמש צמח החינה כחלק בלתי נפרד מטקס החינה של זוגות מהעדה המרוקאית, תימנית וההודית. את החינה מפיקים באמצעות עלים מיובשים, אותם ניתן לרכוש דרך חנויות מקצועיות אשר מייבאות את הצמח מיבשת אוסטרליה ואפריקה. לאחר שנוצרה עיסה, מורחים אותה על כפות הידיים של החתן והכלה בליווי של ברכות מסורתיות, מוזיקה וריקודים. בעבור עדות רבות, צמח החינה מסמל שפע, מזל, פריון, סגולה והצלחה. לכן, ניתן להבחין בחינה באירועים רבים אשר משתמשים בו מבלי לדעת כי מדובר בצמח מדהים אשר יכול לשמש ללא מעט שימושים – כולל קעקועים זמניים אשר אותם ניתן להסיר בקלות לאחר מספר ימים.

כדאי לקרוא: תרופות סבתא לטיפול במיגרנה