איך משחקי מחשב יכולים לעזור לכם בבעיות זיכרון?

מי שמשחק במשחקי מחשב על בסיס קבוע עושה זאת לרוב להנאה נטו. גיימרים חובבי משחקים נהנים מהאתגרים המיוחדים בכל משחק, מהגרפיקה המרהיבה שקיימת במרבית משחקי המחשב, מהקהילה מסביב ששותפה להתלהבות ולאתגרים וכמובן מרכישה של משחק חדש לו ציפו במשך זמן רב. ובעוד ההשפעה השלילית של שעות משחק ארוכות ואובססיביות מוכרת וידוע מזה שנים רבות, היום כבר ישנם לא מעט מחקרים שמצביעים על כך שמשחקי מחשב ומשחקים בקונסולות שונות המשוחקים באופן מתון יכולים לסייע בהרבה מאד דברים. כך למשל הם יכולים לסייע בהתגברות על פחדים, עשויים לעזור לאנשים עם בעיות חברתיות לפתח קשרים חדשים ולהתחבר לקהילות ואפילו יכולים לסייע לשפר תפקודי של המוח. אחד מהתפקודים האלה הוא הזיכרון, ולמשחקי מחשב יש גם אפשרות לעזור בעניין הזה. בואו ננסה להבין איך.

שיפור מתוך עניין וגירוי חיובי

כשאנו מנסים להשתפר ולשפר יכולות כמו זיכרון באופן כפוי, לרוב זה עובד בצורה פחות טובה באופן משמעותי. עם זאת כאשר אנו עושים זאת דרך משחק, זה יכול פשוט לקרות באופן טבעי. שימו לב שאם אתם משחקים עם אנשים נוספים ברשת, חשוב שיהיה לכם חיבור טוב לאינטרנט. ספק אינטרנט ITC למשל מספק אינטרנט איכותי מאד עם מעט מאד תקלות והזרמה מהירה מאד של מידע, חיוני בעבור מי שמשחק במשחקי מחשב. חשוב לקחת בחשבון שחווית משחק לא טובה בעקבות אינטרנט בעייתי לא תעזור לשפר את הזיכרון באותה מידה וכנראה גם תרחיק אתכם מהמשחק, לכן חשוב להשקיע בתחום הזה.

משחקי מחשב בעיות זיכרון

האם כל המשחקים עוזרים?

ובכן, בגדול כמעט כל המשחקים יכולים לסייע בשיפור הזיכרון, אבל בהחלט יש כאלה שעושים את זה הרבה יותר טוב מאחרים. ככה למשל משחקי ספורט כמעט ולא יביאו לשינוי בעניין הזה, אבל מנגד משחקי קוואסט ובמיוחד כאלה בהם שיפור מיומנויות הזיכרון הם חלק מרכזי, יתנו בלי ספק דחיפה רצינית בתחום הזה. אגב, אם אתם הורים לילדים שאוהבים לשחק במשחקי מחשב, יש הרבה מאד אתרים שממליצים על משחקי מחשב לפי היכולות שהם עוזרים לפתח ויש גם חנויות מיוחדות המתמחות בהתאמה של משחק לכל ילד, שווה בהחלט לברר. חשוב לדעת שמרבית המשחקים היום הם דרך האינטרנט ולכן חשוב שיהיה לכם אינטרנט איכותי ויציב. חוות על ספק אינטרנט ITC מראות שמבחינת משחקיות, אפשר להפיק את המקסימום בלי תקלות ובהחלט מדובר בספק מומלץ.

איך להבטיח חווית משחק טובה?

קודם כל, כדאי שתשקיעו בספק אינטרנט מהיר ויציב. אם יש מספר אנשים בבית המשתמשים ברשת ואתם רוצים להנות מחווית משחק טובה בלי שהגלישה שלכם או שלהם תפגע, אפשר להשתמש במגדילי טווח. התייעצו עם ITC או עם ספק האינטרנט שלכם, שכן הוא יוכל לספק לכם הדרכה וכלים לגלישה טובה יותר וכך למשחקיות הרבה יותר חלקה.