לשמור על הבריאות מבלי לצאת מהבית

שמירה על הבריאות מתפרשת בפני רבים כדבר שמצריך עבודה מרובה וזמן פנוי. ובכן זה נכון, אך יחד עם זה ניתן למצוא חלופות נהדרות לשמירה על הבריאות מבלי לצאת מהבית. אם את לאחר לידה, אם אתה עובד מהבית או אם שגרת היום-יום שלכם עמוסה במיוחד, וודאו תשמחו לשמוע שישנן כמה אפשרויות לשמירה על הבריאות, אותן תוכלו ליישם מהבית, בשעות ובימים שמתאימים לכם.

תזונה נכונה

אין ספק שבימי עבודה לחוצים ושגרת חיים תוססת, לא קל לשמור על תזונה נכונה ואכילה מסודרת. הפתרון לכך הוא לוודא שיהיו בביתכם מזונות בריאים וחיוניים לגוף כמו ירקות, פירות, קטניות, דגנים מלאים ודומיהם. כשנמצאים רוב שעות היום בשגרה בלתי פוסקת של עבודה, קשה להתפנות להכנת מאכלים עתירי ויטמינים ומזינים, והשיחה לפיצרייה השכונתית נראית קרובה מתמיד. אל תתפתו לאכילת מזונות מהירים ודאגו מראש לאספקת מזון לשבוע הקרוב. אם אתם בכל זאת מתעקשים לבצע הזמנה טלפונית מהבית, תוכלו להזמין מגוון מזונות בריאים כמו אגוזים, שקדים ופירות יבשים נוספים הישר ממפעל המספק את השירות, כדוגמת "תבליני אביבי", או לבצע הזמנת פירות וירקות ישירות מהסופר, כך תדעו שהתזונה שלכם בידיים טובות.

השתדלו להימנע במהלך היום מנשנושי חטיפים שבארון הילדים והקפידו דווקא לאכול פירות וירקות עשירים בוויטמינים ומינרלים חיוניים. הכינו לכם סלט פירות מרענן ומתוק, זה ישכנע אתכם להתמיד באכילת פירות על בסיס יומיומי.

ירקות כחלק מהדיאטה

ומה לגבי שירותי רפואה?

השגרה שואבת אתכם עד כדי כך שאתם לא מצליחים למצוא זמן לגשת לרופא ולברר מדוע הצינון לא חולף. ובכן, כיום שירותי רפואה שונים מעניקים לכם את האפשרות לשוחח עם רופא בטלפון או להתכתב עמו בהודעות, כך תוכלו לקבל מענה רפואי מבלי לצאת מהבית. דרך נוספת למי מכם שחרד לבריאותו, ברשתות החברתיות תוכלו למצוא קבוצות רפואה שאותן מנהלים רופאים ואחיות מקופות החולים השונות. הקבוצות הללו אמנם אינן תחליף לייעוץ עם הרופא האישי שלכם, אבל אם אתם חרדים יתר על המידה וחוששים מכל פצעון שהופיע על הגוף, זו בהחלט דרך לקבל חוות דעת רפואית. חשוב לציין שאם אתם מרגישים לא טוב, מוטב שתלכו לרופא שיבדוק ויראה אתכם מאשר להתייעץ עמו בדרכי התקשורת הקיימות.

והכושר מה איתו?

שאלה טובה. אחד האלמנטים לשמירה על הבריאות הוא הכושר הגופני שלנו. ניתן לשפר את הכושר גם במהלך השהות בבית וזאת הודות לרשתות החברתיות, משום ששם תוכלו למצוא סרטוני הסברה לתרגילי כושר שונים. חשוב להתייעץ עם מאמן לפני תחילת האימונים על מנת לוודא שאתם מבצעים את התרגיל כשורה ושאתם כשירים לכך. לאחר מכן, תוכלו להמשיך להתאמן לבד. כמו כן, אם יש ברשותכם גינה, רכשו חבל קפיצה והתאמנו עמו. את כל התרגילים הללו תוכלו לבצע מול הטלוויזיה או במהלך עבודה על המחשב כך תוכלו לשלב אותם בין המשימות והמטלות היומיומיות שלכם. מעבר לזה, אם אתם גרים בבניין, תוכלו לתכנן לעצמכם אימון מדרגות מחטב ששורף קלוריות, ובלי קשר העדיפו תמיד לעלות ולרדת במדרגות ואם ניתן – לצעוד לעבודה.

תרגילי כושר בבית

משהו קטן בשביל הנפש

גם הנפש שלנו זקוקה למנוחה ובריאות, לכן השתדלו לעשות אמבטיות ומקלחות מפנקות, להירגע מול השקיעה וליצור לעצמכם אוירה שלווה ונעימה. כמו כן, תוכלו להזמין עיסוי ביתי, מה שיסייע לכם להירגע וליהנות ועדיין… לא לצאת מהבית.

לא חייבים להירשם לחדר כושר, לבקר אצל תזונאית או להמתין שעות בתור לקופת החולים בכדי לשמור על הבריאות שלנו משום שישנן דרכים לעשות זאת מבלי לצאת מהבית. יש לציין כי כל הנאמר בכתבה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אך יכול לסייע לכם לשמור על הבריאות גם אם לוח הזמנים שלכם צפוף במיוחד.