טיפים שיסייעו לכם לשמור על הבריאות

כולם רוצים לשמור על הבריאות, להרגיש טוב יותר מבפנים ולהיראות טוב יותר מבחוץ. למען האמת, לא כולם מצליחים להתמיד בשגרת חיים בריאה וממושכת וזאת מאחר והם מציבים לעצמם יעדים לא ראליים ולא מצליחים להתמיד בהם. בכדי לשמור על שגרת חיים בריאה, יש כמה דברים שמוטב שתאמצו לחיקכם, כך תוכלו לשמור על הבריאות ולהתמיד בכך.

משקאות אנרגיה – לא בבית ספרנו

משקאות האנרגיה למיניהם מכילים סוכר בכמויות גבוהות לכן לאחר שתיית המשקה אנחנו מרגישים אנרגטיים במיוחד, אבל עם כל עלייה חדה מגיעה גם ירידה חדה, כך שלאחר שהשפעתו של משקה האנרגיה מתפוגגת אנו הופכים לעייפים במיוחד. מעבר לזה שזה מפחית משמעותית את רמת התפוקה שלנו לאותו יום, זה גם לא בריא.

פעילות גופנית – גם פעילות קלה היא פעילות אפקטיבית

נסו לשלב במהלך שגרת היום פעילויות גופניות שונות, כך שכל יום תעשו לפחות משהו אחד למען הגוף שלכם. ניתן לרכוש מד צעדים שיסייע לכם לספור את הצעדים שלכם מידי יום. תוכלו להציב לעצמכם מטרה ולהגדיר לעצמכם כמות צעדים ריאלית ליום. זה יגרום לכם לקום מהכיסא במשך היום ולטייל ברחבי המשרד, כמו גם לחזור ברגל הביתה או אפילו לצאת להליכה עם חברים. מעבר לזה, העדיפו תמיד לעלות במדרגות במקום במעלית, אל תתעצלו להביא לעצמכם כוס מים מהמטבח, צאו לטיולים רגליים בשכונה ונסו לשלב במהלך השגרה שלכם כמה שיותר פעילויות כאלה. למיטיבי הלכת – הירשמו לחדר הכושר או לסטודיו לאימונים שונים והקפידו להתאמן לפחות פעמיים בשבוע.

פעילות גופנית

להקפיד לשתות מים

הכמות האופטימלית לשתיית מים ביום היא 2 ליטר, אבל רוב האנשים לא מצליחים לשתות אף לא ליטר אחד ליום. המים מסייעים למערכת העיכול, מנקים את הגוף מרעלים, מהותיים בכדי לווסת את חום הגוף ויש להם יתרונות רבים. ישנן דרכים שונות שיהוו עבורכם תזכורת נהדרת לשתיית מים, כמו לדאוג לבקבוק מים בהישג יד, להכניס ליומן משימת "שתיית מים" לשעות מסוימות או להרגיל את הגוף לשתות בזמנים מסוימים (לפני מקלחת, לפני אוכל וכו').

הקפדה על שעות השינה

שינה מסייעת לתקינותה של המערכת החיסונית, היא מקלה על לחצים ותורמת לתהליכים קוגניטיביים, לכן אנחנו חייבים להקפיד על שעות שינה בכדי שהגוף יתפקד באופן המיטבי. ההמלצה לאדם הממוצע היא שינה רציפה של 7-9 שעות. בכדי להימנע מהפרעות בשינה, מוטב שלא לשתות משקאות המכילים קפאין או לאכול זמן קצר לפני השינה, כמו כן, יש להיחשף כמה שפחות למסכים ולהרחיק את הטלפון הנייד מהמיטה. מעבר לזה, רכשו כרית איכותית שמתאימה לכם, כך תימנעו מכאבי צוואר ותיהנו משנת הלילה.

 שמרו על התזונה

זו אולי המשימה הקשה ביותר בתהליך השמירה על הבריאות מאחר ואנחנו חשופים מידי יום לשלל פיתויים ומאכלים עתירי קלוריות. נסו לשלב בכל יום ירקות צבעוניים בארוחות השונות שלכם כמו כן ניתן לשלב בתזונה גם קטניות ואגוזים המכילים ריכוזים גבוהים של ויטמינים חיוניים. אין צורך לוותר על כל המותרות והמאכלים האהובים, אך יש לאכול אותם במידה מסוימת ולהשתדל לשלב עמם גם מזון בריא ומזין.

 

נסו להקפיד על הטיפים הללו ולאט לאט תוכלו לראות שינוי הן מבחינה פנימית והן מבחינה חיצונית. אין ספק שהתמדה בשגרה בריאה היא משימה לא פשוטה, אך באמצעות הצבת יעדים ריאליים, תוכלו לצלוח אותה. בהצלחה!