איך לשמור על בריאות הילד?

הילדים שלנו, הם הדבר היקר ביותר בחיינו, ולכן אנחנו תמיד נרצה לתת להם את הטוב ביותר. בריאות היא בין האלמנטים החשובים ביותר בחיים, בכדי לשמור על בריאות הילד יש כמה צעדים שאנחנו חייבים לנקוט, וכמובן, גם להקפיד ליישם אותם באופן שגרתי. איך תעשו זאת? אספנו עבורכם כמה טיפים שימושיים בנושא.

לשמור על בריאות הילד

תזונה: להקנות הרגלי אכילה נכונים

שמירה על תזונה נכונה עשויה להיות תהליך לא פשוט עבור לא מעט הורים. ילדים שרגילים לאכול שוקולדים, פיצות ומאכלים עתירי קלוריות, לא יוותרו עליהם כל כך מהר לטובת מלפפונים וחסה. בכדי לאפשר לילדים ליהנות מכל העולמות, כדאי שתרגילו אותם לאכול פחות ג'אנק ויותר מזונות בריאים. זה לא אומר שאי אפשר לאכול פיצה, זה אומר שהאכילה תהיה במידה הנכונה או לחלופין, שתאפו את הפיצה מקמח בריא.

מעבר לזה, רצוי לוודא שהילדים אוכלים בכל יום מכל אבות המזון, הוסיפו להם ירקות כמעט לכל מנה, והשתדלו לבשל עבורם מאכלים מזינים המכילים רכיבים חיוניים לגוף. גם בנוגע לכריכים שאתם שולחים עמם לבית הספר כדאי לשלב אבוקדו, חביתה, טחינה, חומוס וירקות מסוגים שונים.

פעילויות ספורטיביות: חוגים, משחקי כדור ועוד

פעילות גופנית היא בין הדברים החשובים ביותר בחייו של כל אדם. היא שומרת על הגוף מפני השמנה, מסייעת למחלות שונות, תורמת לזרימת דם תקינה ויש לה שלל יתרונות וסגולות מסוגים שונים. אמנם עידן הטכנולוגיה והסמארטפונים שואב את הילדים לתוכו, אך יחד עם זה, ניתן למצוא פעילויות גופניות מהנות, בהן הילד יתמיד לאורך זמן. בין אם מדובר בחוג אחר הצהריים, במשחקי כדור במגש ואפילו משחקי ספורט עם החברים. מצאו את הפעילות האידאלית עבור הילד שלכם, כך הוא ישמח לבלות ולהתמיד בפעילויות הללו. זה בהחלט יכול להיות חוג ג'ודו, שיעורי ריקוד, אתלטיקה קלה, כדורגל, טניס ועוד. אגב, במחנה קיץ סאמר סקול, פעילות שנמשכת לאורך הקיץ, הילדים יכולים לקחת חלק בחוגים מסוגים שונים. למה זה טוב? ובכן, בהתנסות בתחומים השונים, ייתכן והילדים יגלו תחום ספורטיבי ייחודי שמעניין אותם וירצו להתמיד בו בהמשך.

התנהלות תקינה בחודשי הקיץ

שמירה על בריאות הילד לא מסתכמת רק בתזונה ופעילות גופנית אלא בפעולות שגרתיות בהן יש לנקוט בזהירות המרבית. בחודשי הקיץ הילדים הולכים לים ולבריכה לטבול את גופם בימים החמים. בימים אלו יש להקפיד למרוח קרם הגנה, לחבוש כובע ולשתות נוזלים בכמות מספקת (בדגש על מים). כמו כן, הימנעו משהייה ממושכת בשמש והשתדלו להישאר עם הילדים בצל.

קצת רפואה לא תזיק

כדאי לקחת את הילדים מידי שנה לבדיקה שגרתית אצל רופא, בכדי לוודא שההתפתחות תקינה, לרבות כל מערכות הגוף. כמו כן, רצוי לערוך בדיקות שמיעה וראייה אצל רופאים ייעודיים בכדי לזהות ליקויים שונים. מעבר לזה, הקפידו עם הילדים על צחצוח שיניים נכון, פעמיים ביום.

לשמור על בריאות הילד היא לא משימה שיש להקל ראש לגביה. חשוב להתמיד ולבצע את הפעולות הללו באופן שוטף. נסו למצוא תחום ספורטיבי שהילד עשוי לאהוב, הקפידו עמו על תזונה נכונה הכוללת את כל אבות המזון, קחו אותו לבדיקות שגרתיות והקפידו על צחצוח השיניים. כך תוכלו לשמור על בריאות הילד ולהקנות לו הרגלים נכונים.