אימון כושר ביתי: המלצות לשגרת אימונים בבית

אם הבריאות הגופנית חשובה לכם וכחלק מזה התחלתם להקפיד על תזונה נכונה, ויתרתם על הרגלים רעים כמו עישון או שתייה, צריכה מוגזמת של סוכר ופחמימות ולמדתם להפחית מתחים בשגרת היומיום – אין ספק שאתם בדרך הנכונה לחיים בריאים וטובים.

יחד עם זאת, אם אתם עדיין לא מקפידים על שגרת אימונים קבועה, חשוב שתדעו שמדובר באלמנט חיוני בתהליך וכי תוכלו להעניק לגופכם מתנה גדולה אם רק תתחילו להתאמן על בסיס קבוע. הסיבה העיקרית לכך שכל כך הרבה אנשים לא פוצחים בתהליך האימונים היא חשש מהקושי למצוא סוג אימון מתאים, במיוחד כאשר האופציות מרובות ואפשר ללכת לחדר כושר, לבריכה, לאימוני פילאטיס ויוגה ועוד. בדיוק בגלל זה, אנחנו מאמינים שהדבר הכי נכון בשביל כל אחד הוא להתחיל לתחזק שגרת אימונים קבועה דווקא בבית, במיוחד בימים של סגר בהם יציאה מהבית עדיפה פחות.

הנה כמה המלצות שיעזרו לכם להתחיל:

השקיעו בביגוד וציוד

קודם חשוב שתדרבנו את עצמכם להתחיל ותפרגנו לעצמכם על ההחלטה החשובה לצאת לדרך. כדאי להשקיע בבגדים איכותיים ויפים מצד אחד, אבל מצד שני לא להגזים במיוחד אם מדובר בדבר חדש שעדיין בבחינה אצלכם. לרוב, נשים נתקלות בקושי למצוא פריטים מתאים, ופה נעצור להמליץ על הקולקציות השונות של בגדי ספורט לנשים ב- anywear כשניתן לבחור בגדים מתאימים במחירים נוחים מאד עם משלוח חינם לכל הארץ. היתרון הגדול הוא שניתן למצוא בגדים לכל סוג אימון ולכן האתר הזה נחשב לאידיאלי במיוחד.

אימון כושר ביתי המלצות לשגרת אימונים בבית-

הכינו רשימת אימונים מסודרת

כשאתם מתאמנים בקבוצה או עם מדריך, אתם מחויבים לעוד אנשים, ולרוב יש לוח זמנים ברור שצריך לעמוד בו. לעומת זאת, כשאתם מתאמנים בבית, האדם היחיד שלו אתם חייבת דין וחשבון אלה אתם, וזה יכול להיות פתח להתחמקויות, בייחוד אם אתם יודעים מראש שמשמעת עצמית היא לא התכונה הכי חזקה שלכם.

מה שיכול לעזור הוא תכנון מראש של שגרת האימונים. הכינו לוח מפורט אותו תתלו על המקרר ובו תרשמו את כל התרגילים בכל אימון במהלך השבוע. ממש כמו שילדים מרגישים טוב כשהם ממלאים אחר משימות, כך תוכלו להדביק כוכב על כל אימון שהסתיים בהצלחה – תאמינו או לא, זה עובד!

אל תוותרו על תזונה נכונה

לא משנה איפה ואיך אתם מתאמנים, התזונה היא חלק חשוב ומהותי מהתהליך. ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם תזונאית שתוכל להתאים לכם תפריט אישי לשגרת האימונים, אבל עד שתעשו את זה כדאי להקפיד על צריכה של פחמימות מלאות כמה שעות לפני האימון וחלבונים איכותיים ממגוון מקורות לאחריו. אם אפשר, ותרו על סוכרים ופחמימות ריקות.

עם הזמן תגלו שהאימונים משפיעים עליכם לטובה, פיזית ונפשית ובהחלט כדאי לצאת לדרך כבר עכשיו. בהצלחה!