דלקת גילוח ושיערות חודרניות: לטפל בבעיה באמצעות שגרת גילוח נכונה

עבור מרבית הגברים פעולת הגילוח היא פעולה שגרתית ובנאלית למדי. יש כאלה שאוהבים לעשות את זה יותר ואחרים אוהבים את זה פחות, אבל בשביל הרוב זה עובר בדרך כלל בצורה חלקה. עם זאת, ישנו אחוז מסוים מתוך אוכלוסיית הגברים שבשבילו כל גילוח הוא מקור לסבל ואליו משתייך כל מי שסובל מדלקת גילוח ושיערות חודרניות. במצב הזה צורת השיערה המקורזלת מביאה אותה לחדור בחזרה אל העור (או שגילוח לא נכון גורם לכך) וכך נוצרות דלקות כואבות ומגרדות במיוחד. יש כל מיני דרכים להתמודד עם הבעיה, אבל הנכונה ביותר היא בלי ספק שגרה והרגלי גילוח נכונים. הנה מה שצריך לעשות.

הרטבה וקילוף

רגע לפני שנתחיל, נאמר שכאן ניתן את המידע על קצה המזלג. מי שסובל מהבעיה יוכל למצוא עוד הרבה מידע חשוב במגזין שייברס וכדאי בהחלט להעמיק בנושא.

בשלב הראשון יש להרטיב היטב את הפנים עם מים ואם אפשר רצוי להתגלח דווקא אחרי המקלחת, אז עור הפנים לח ורך. הסיבה לכך היא ששיער יבש הוא קשה הרבה יותר וכך עולים הסיכויים פי כמה לחיתוך לא נכון שלו שיביא לצמיחה הפוכה של השערה ולדלקת למעשה. כמו כן, מומלץ בהחלט להשתמש בסבון פנים או איכותי או בסקראב (גם פילינג זה רעיון מצוין) שישחרר את השערות הכלואות לפני הגילוח.

קצף גילוח

למי שסובל מהבעיה מומלץ בהחלט לרכוש קצף גילוח איכותי בדגש על קצף גילוח ייעודי לעור מגורה ובעייתי. מרחו כמות נדיבה של הקצף על הפנים ותנו לו להיספג במשך שתיים או שלוש דקות לפני הגילוח.

גילוח

גם כאן חשוב מאד לבחור בסכין גילוח המותאמת לעור רגיש. סכינים סטנדרטיות ובעיקר סכינים זולות יותר הן בעלות להבים עבים בדרך כלל. להבים כאלה מעלים את הסיכון לכך שפעולת הגילוח תתאפיין במשיכות רבות של השיער, מה שעשוי להחמיר את הבעיה של דלקת הגילוח וגם להיות מאד לא נעים בזמן אמת. אל תעברו על כל אזור יותר מפעם אחת כי זה פשוט יחמיר את הגירוי ובמידת הצורך הוסיפו קרם גילוח לאזורים ספציפיים. כמו כן, חשוב להרטיב את הלהב כמה שיותר פעמים כדי לשמור על פעולה של גילוח רטוב תמיד.

דלקת גילוח ושיערות חודרניות - לטפל בבעיה באמצעות שגרת גילוח נכונה

לאחר הגילוח

מייד בסיום הגילוח חשוב לנקות את הפנים בצורה נכונה וביסודיות ולמרוח אפטר-שייב או קרם פנים שירגיע את העור ולא ייתן לגירויים ואדמומיות להתפתח. חשוב מאד לבדוק בטרם השימוש כי התכשיר שבחרתם לא מחריף אצלכם את הדלקת.

תדירות

לבסוף, החשיבות של גילוח תדיר וקבוע בעבור מי שסובל מהבעיה היא גבוהה ביותר. הרעיון הוא לא לתת לזיפים לצמוח עד לנקודה בה הם חודרים לעור. אם תקפידו על כך, בחלוף הזמן השערות יתרככו ותרגישו הקלה משמעותית.

הקפידו על הדברים הללו ותוכלו להתמודד עם הבעיה בלי שום ספק