כיצד הטבעונות מועילה לבריאותנו

 

גופי תזונה רבים בעולם מסכימים פה אחד כי תזונה נכונה לאדם אשר מקורה בצומח בריאה לנו בכל אחד משלבי החיים ובנוסף על כך, גם מסייעת במניעת מחלות מסוימות. כיצד הטבעונות מועילה לבריאותנו? ריכזנו בעבורכם מידע חשוב.

 

טבעונות

הטבעונות מיטיבה עם בעלי חיים רבים אך לא רק, הטבעונות מיטיבה גם עם בריאותו של האדם. מעבר של אדם לתזונה טבעונית פותח בפניו מגוון רחב ועשיר של טעמים וניחוחות ומאפשר לאדם לשמור על תזונה בריאה שהינה המפתח לחיים בריאים וארוכים. אתר veg נותן טיפים לשמירה על תזונה נכונה ומהסיבה שישנה חשיבות עליונה לתכנון תזונה טבעונית וצמחונית כהלכה כדי ליהנות מהיתרונות הרבים שהיא מגלמת, מומלץ לקרוא ולהקפיד על התזונה בקפידה.

אכילת כמויות גדולות של מוצרי מזון מין החי ובעיקר כשמדובר במוצרי מזון שהגיעו ממשקים תעשייתיים, הינה תופעה חדשה יחסית בקרב המין האנושי וזו מתקיימת בעיקר במערב. יחד עם זאת, גם קיום ואפילו לפני עליית המודעות לטבעונות בקרב המערב, חלק ניכר מאוכלוסיית העולם מתבסס על תזונה צמחונית או צמחונית בחלקה. כאשר נבדקו תרבויות אשר מתבססות בעיקר על תזונה מין הצומח, נמצא כי התרבויות הללו נהנות משכיחות נמוכה של מחלות מסוימות כמו סרטן, מחלות לב ועוד כאשר אלו נחשבות בין לאחד מגורמי התמותה העיקריים בעולם המערבי. בשנים האחרונות אנו עדים למחקרים רבים אשר מצליחים להצביע בצורה ישירה על כך שצריכת מזון מין החי בצורה גבוהה עשויה לקצר את תוחלת החיים ושהדרך הנכונה לחיות חיים בריאים עם תזונה נכונה הינה להתבסס על מוצרים מהצומח. דוגמא ממשית לכך נמצאה במחקר מקיף שהתקיים בבית הספר לבריאות הציבור שבאוניברסיטת הרווארד. במחקר זה נמצא כי כמעט 10 אחוזים ממקרי המוות המוקדם אצל גברים יכלו להימנע במידה ואלו היו נמנעים במידה מסוימת מצריכת בשר אדום.

 

הטבעונות מקבלת הכרה עולמית

גופי בריאות חשובים ביותר בעולם כמו האגודה הרפואית הבריטית, משרד הבריאות האמריקאי וארגון התזונה האמריקאי מכירים קיום ביתרונות הרבים של תזונה המתבססת על מוצרי מזון מין הצומח. האקדמיה לדיאטה ותזונה אשר נחשבת לאחד מין ארגוני התזונה הגדולים בעולם כיום, פרסמה בעבר עמדה בנושא תזונה טבעונית וצמחונית כאשר המסקנה שלה היא שכאשר תזונה צמחונית וטבעונית מתוכננות כראוי הן בריאות ומספיקות לגוף האדם מבחינה תזונתית. בנוסף על כך העמדה מצהירה כי תזונה כזו עשויה לספק יתרונות בריאותיים במניעה ובטיפול בחלק מהמחלות השכיחות כיום ושזו מתאימה לכל אחד משלבי החיים כמו הריון, הנקה, ילדות, בגרות, התבגרות וגם לספורטאים.

יתרונות נוספים של הטבעונות

מלבד האלמנט המוסרי של הטבעונות והאלמנט הבריאותי שהינם בין היתרונות המשמעותיים ביותר של הטבעונות שמספקים נחת, הרגשה טובה, אנרגיה ובריאות תקינה, ישנם יתרון גדול נוסף שכדאי לשים אליו לב. מכיוון שהטבעונות עוזרת לנו לשמור על בריאותנו, הרי שלטווח הארוך הטבעונות עשויה לחסוך לנו כסף רב מכך שנוכל להימנע מטיפולים רפואיים יקרים ואובדן ימי עבודה.