מקרה בוחן: כך ירדתי 15 קילו באופן בריא

מאז שאני זוכרת את עצמי נושא המשקל הפריע לי. כשהייתי ילדה צעירה הייתי בעלת משקל עודף וזה הוריד לי את הביטחון העצמי כשאחרים צחקו עליי, אבל עם הזמן פיתחתי מנגנוני הגנה וכבר לא ממש הזיז מה כל אחד חושב. בגיל ההתבגרות הפכתי לנערה די חזקה ומקובלת אפילו שהייתי בעלת משקל עודף, אבל בשלב הזה הבנתי שאני פשוט לא מרגישה טוב בתור אדם שמן. אני מתקשה לטפס במדרגות ופעילות גופנית פשוטה מעייפת אותי, אני אוכלת באופן לא מסודר עם הרבה מאד ג'אנק ובסוף היום אני פשוט לא מרגישה טוב עם הגוף שלי. לכן, באמצע שנות העשרים לחיי, החלטתי לקחת את עצמי בידיים ואחרי תהליך מסודר הצלחתי לרדת 15 קילו באופן בריא. ככה עשיתי את זה.

נעזרתי במומחים

קודם כל הכרתי בעובדה כי אני לא יכולה לעשות את זה לבד. שינוי הרגלים הקשורים באופן ישיר בבריאותנו הם דבר מה שצריך לעבוד עליו באופן מקצועי ולכן הבנתי שאני צריכה לפנות למומחים בתחום הזה. הזמנתי תור דרך האתר הזה למגוון רופאים מומחים העוסקים בנושאים של חילוף חומרים, עודף משקל והרגלי אכילה ועברתי סדרת בדיקות מקיפות כדי להבין ממה נובעת ההשמנה שלי ואיך אני יכולה להתגבר עליה. מכאן, יכולתי לגזור כלים פרקטיים אל עבר השינוי וכך עשיתי.

מקרה בוחן - כך ירדתי 15 קילו באופן בריא

תזונה

התזונאית שפגשתי עזרה לי לנתח את הרגלי התזונה שלי לעומק ולהבין איזה דברים כדאי לי להשמיט, מה רצוי להפחית ואיזה סוגי מזונות רצוי שאוסיף לתזונה שלי על בסיס קבוע. בנוסף, היא שלחה אותי לבדיקת דם מיוחדת שדרכה היא הצליחה להבין אילו מסוגי המזון שאני צורכת גורמים לי להשמנה באופן ספציפי ואילו דווקא יעזרו וכדאי לי להתחיל לצרוך. עוד לפני שראיתי את התוצאות במספרים והתחלתי להשיל קילוגרמים עודפים, השינוי בתזונה גרם לי להרגיש הרבה יותר טוב, בלי גזים ונפיחויות, צרבות ועצירויות. הרגשתי הרבה יותר קלילה ונינוחה וזה כבר היה מבחינתי עולם ומלואו.

כושר גופני

ובשלב שהרגשתי ממש קלילה ונינוחה, יכולתי לגשת לאתגר הבא של כושר גופני שזה דבר שלא עשיתי עד עכשיו בחיים. נרשמתי לחדר כושר ובחרתי להיעזר בשירותים של מאמן אישי תותח בשם יואב. הוא ראה את התזונה שלי קודם כל והתאים לי שגרת אימונים שתתאים לי ותרגילים עם דגש על שריפת קלוריות. הוא הקפיד שנתחיל לאט לאט כדי לא להעמיס על הגוף שלי בשלבים הראשונים וממש הקפיד לחזק אותי מבחינה מנטלית. אני מודה שזה לא היה פשוט בהתחלה, אבל אחרי חצי שנה של אימונים זה כבר הרגיש כמו הדבר הכי טבעי בעולם.

התוצאות

לאחר חצי שנה ירדתי 15 קילו והביטחון העצמי שלי עלה פלאים. המסר שלי לעולם? עם העזרה המקצועית הנכונה כולם יכולים לעשות את זה!