דרכים פשוטות לשיפור איכות השינה

שיפור איכות השינה היא לא רק עניין של פינוק, אלא היא בעלת היבט בריאותי ראשון במעלה. לא ישנים טוב? המדריך הבא הוא בדיוק מה שחיפשתם. במדריך זה נציג דרכים פשוטות, אשר באמצעותן תוכלו סוף כל סוף לישון כמו שצריך, ובכך לזכות באיכות חיים משופרת.

שינה רציפה ועמוקה: בעלת משמעות מבחינה בריאותית ונפשית

אמירה כמו "התהפכתי כל הלילה"  או "לא קמתי טוב" הן אמירות נפוצות שכמעט כל אחד מאיתנו אומר לפחות פעם אחת בחייו. חשוב להבין כי לאיכות השינה שלנו יש משמעות אדירה מבחינה בריאותית, וזאת בשל העובדה כי כאשר אנחנו לא ישנים טוב זה משפיע על רמת הערנות כמו גם הריכוז. מבוגרים וילדים שאינם ישנים טוב חשופים לבעיות בריאותיות ואפילו למצבים של עייפות כרונית, ולכן נדרש לסגל בהקדם הרגלי שינה טובים שיובילו תוך זמן קצר לשינה עמוקה ורציפה.  כיצד? להלן הדרכים:

שדרוג המזרן באמצעות טופר

דרך מצוינת וקלה לשדרג את המזרן היא באמצעות רכישה של טופר. מדובר בשכבה אשר נועדה להעניק לכם תחושה של נוחות ורכות, בייחוד אם המזרן שלכם הוא מזרן קשיח. טופר הוא שכבת נוחות לשיפור איכות השינה, והוא למעשה שכבה דקה אותה מוסיפים למזרן, כאשר מדובר ברכישה המגלמת בחובה תפיסה של שתי ציפורים במכה אחת: הימנעות מהוצאה כבדה של רכישת מזרן חדש ובמקביל יצירת שכבות נוחות ופינוק, בעלות כספית נוחה. הקפידו לבצע את הרכישה דרך חברה מוכרת המציעה לא רק טופר איכותי אלא גם אחריות מלאה, לצורך שינה מתוקה ורגועה.

דרכים פשוטות לשיפור איכות השינה

הימנעות מחומרים מעוררים

תה, קפה, קקאו ושוקולדים הם חומרי גלם מעוררים ולכן מומלץ לא לאכול הרבה לפני השינה, ואם כבר אוכלים לסיים את האוכל לפחות כשלוש שעות לפני השינה. במידה ואוכלים בסמוך לשעת השינה מערכת העיכול ממשיכה לעבוד תוך כדי שאנחנו ישנים, ולכן רבים מתעוררים באמצע הלילה עם כאבי בטן או מרגישים שהם לא ישנו כשורה.

טקס שינה

מומלץ לסגל טקס שינה קבוע. במסגרת טקס השינה הגדירו מראש מהי השעה שאתם נכנסים למיטה, והקפידו שלא לחשוף את עצמם לאור מלאכותי כמו האור של הטלוויזיה או הטאבלט. החשיכו את החדר, ודאגו ליצור אזור שינה נעים הכולל בין היתר הדלקה של מאדה שמנים עם שמנים אתריים כמו לבנדר. מחקרים שנערכו בתחום הציגו ממצאים חד משמעיים בכל הקשור להשפעה של שמן אתרי וספציפית לבנדר על איכות השינה, ועל כן גם טפטוף של מספר טיפות לבנדר על הכרית יכולים לחולל פלאים.

פעילות גופנית

לפעילות גופנית הרבה מאוד יתרונות, ובין היתר היא תורמת לשיפור איכות השינה שלנו. כל עוד אתם ממריצים את הגוף – בין אם מדובר בהליכה, טיול עם הכלב או כל פעולה שמאפשרת להמריץ את פעולת הלב מסייעת בהירדמות מהירה יותר ובהתאם לכך גם איכות שינה משופרת.