חכם בחורף: שומרים על הבריאות בעונה הקרה

אנשים רבים סובלים בתקופת החורף מהתקררות, חולשה, חום וגודש באף כתוצאה ממחלות החורף. אולם, ניתן בהחלט להימנע ממחלות החורף באמצעות שמירה על הבריאות – במספר צעדים פשוטים. מהם? להלן מדריך מיוחד לעונה הקרה.

כך תשמרו על עצמכם בעונה הקרה ותעברו את החורף בשלום – ובבריאות מלאה

כפי שרבים מאיתנו יודעים, תקופת החורף מביאה עמה לא מעט מחלות ויראליות אשר מתפשטות כמו אש בקצה קוצים ולמעשה הופכים את התקופה הקרה למורכבת מאוד מבחינה בריאותית. העונה הקרה משפיעה באופן ממשי על המערכת החיסונית, ומחלישה אותה. בשל כך ניתן לראות לא מעט מבוגרים וילדים שנאלצים לפנות לטיפול רפואי בעקבות גוש באף, חום, סחרחורת, שפעת ושיעול. למזלנו, גוף האדם יודע להסתגל באופן מהיר לאותם שינויים ולפיכך ניתן לסגל לא מעט הרגלים בריאותיים חדשים, מתוך מטרה לשמור על הבריאות ולעבור את עונת החורף בשלום. כיצד גם אתם תוכלו לעשות זאת? להלן הטיפים שלנו:

התנהלות נכונה אחרי מקלחת

מיד לאחר סיום המקלחת חשוב מאוד להתעטף במהירות בחלוק רחצה. חלוקי רחצה איכותיים שומרים על חום הגוף, ולכן הם אידיאליים בעבור תקופת החורף. נוסף לכך, עדיף להכין מראש את החדר באמצעות חימום (בין אם מדובר בתנור או במצב חום במזגן) והכינו לעצמכם את הבגדים מראש, כך שלא תצטרכו להיות חשופים זמן רב.

חכם בחורף שומרים על הבריאות בעונה הקרה

שטיפת ידיים

שמירה על היגיינה היא חשובה מאוד בתקופה הקרה, בשל החיידקים שמסתובבים באוויר ועל משטחים ואשר מובילים בסופו של דבר לדלקות ולמחלות. על כן, שטפו את הידיים באופן קבוע באמצעות מים וסבון או השתמשו בתכשירים מבוססי אלכוהול, כך שהידיים שלכם יישארו נקיות באופן קבוע. רצוי גם לנקות את המשטחים בבית או בעבודה, בייחוד אם מישהו בסביבה הקרובה שלכם חולה.

פעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה מחזקת את המערכת החיסונית ואף תורמת להעלאת מצב הרוח, ולכן בתקופה שבה רבים מתכנסים בבית ולא חשופים לשמש ישירה, מומלץ מאוד לבצע פעילות גופנית (גם פעילות של רבע שעה עד עשרים דקות). כל זאת בכדי להניע את הגוף ובכך לתרום לבריאות איתנה, גם בתקופה שבה גופנו חשוף למחלות. אפשר להתאמן בבית בלי לצאת ובלי צורך בחדרי כושר או מרחבים ציבוריים.

מנוחה

הקפידו על מנוחה בשעות קבועות, בייחוד אם חליתם. גם אם אתם מרגישים קצת חלשים, מנוחה טובה יכולה בהחלט לסייע לצורך איפוס מערכות ויצירת תחושה טובה יותר, גם כאשר מדובר במנוחה קצרה.

תזונה עשירה

בכדי לחזק את המערכת החיסונית מומלץ לשלב בתפריט מזונות עשירים במינרלים, סידן וברזל. ירקות כתומים וירוקים כמו גם מאכלים נוספים שמומלצים לצורך חיזוק את המערכת החיסונית ואף תורמים לפעילות תקינה של הקיבה. תזונה מאוזנת יכולה בהחלט לסייע לצורך הימנעות ממחלות חורף, ועל כן רצוי ליצור קשר עם תזונאי לצורך בנייה של תפריט מותאם אישית במיוחד לעונה הקרה.