איך שומרים על טריות המזון במקרר? טיפים מועילים ועד למקררים המומלצים שיעזרו לכם

בזבוז של אוכל כתוצאה מאחסון לא נכון במקרר מוביל לא פעם להוצאות כספיות אדירות, בעקבות רכישה מחודשת. בכדי שתוכלו לשמור על טריות המזון לאורך זמן, בחרנו להציג את מיטב הטיפים כמו סקירה בעבור בחירת מקרר שיסייע לכם בתהליך.

כך תשמרו על אורך חיי המדף של המזון שלכם באופן קל ופשוט

לכל מזון יש תאריך תפוגה. עם זאת, לא פעם נוצר מצב שגם מוצר חדש אותו אנו רוכשים במיטב כספנו הופך לפג תוקף, בעקבות אחסון שמתבצע בצורה לא נכונה. חשוב להבין כי לכל אחד יש את היכולת לשמור על טריות המזון במקר כמו גם על אורך חיי המדף, וזאת באמצעות מספר צעדים פשוטים. הטיפ הראשון והחשוב ביותר הוא לקרוא את תאריך התפוגה המופיע על גבי המוצר, וההנחיות לגבי השמירה שלו כפי שהן מוטבעות. מדובר בדרך מצוינת שבמסגרתה תוכלו לנצל באופן מקסימלי את המזון. שימו לב התאריך אשר מוטבע על גבי האריזה נאמר בנוסח של "עדיף להשתמש לפני". מדובר בהמלצה עד לתאריך מסוים אך לא סופי, כאשר באמצעות טכניקה של אריזה נכונה ניתן לשמור על הטריות גם מעבר לתאריך המומלץ. איך? ובכן, למזג האוויר יש השפעה על היכולת לשמור על טריות, מאחר ולאחר הוצאה של מזון מהמקרר זמן התפוגה מתקצר משמעותי לשעה אחת בלבד ואילו בחורף עד שעתיים. על כן, כל ירוק/פרי שאותם השארתם בחוץ ליותר משעתיים רצוי לזרוק כמו גם לבצע הפרדה מראש של הפירות והירקות. הסיבה לכך היא שעגבנייה פולטת למשל גזים שגורמת לירקות האחרים להרקיב בצורה מהירה יותר. על מנת לשמור על סדר ארזו כל ירק או פרי בנפרד בכלי זכוכית אטום אשר שומר על הטריות של הפרי/ירק לאורך זמן. עם זאת, ישנם פירות וירקות כמו בננות, תפוחי אדמה כמו גם בטטות אותם אסור להכניס למקרר מאחר והמרקם מתקלקל. על כן, בחינה של סקירות ברשת לגבי אחסון מהווה דרך מצוינת בעבורכם ליצור סדר במקרר אבל גם אחסון שמתבצע בצורה נכונה.

איך שומרים על טריות המזון במקרר? טיפים מועילים ועד למקררים המומלצים שיעזרו לכם

ניצול המקרר לטובת אחסון

המקררים החדשים מאפשרים לכם כצרכנים לאחסן את המזון בצורה מבוקרת וטובה יותר, וזאת בשל אפשרות לשליטה על הטמפרטורה של המקרר ובהתאם לכך הארכת אורך החיים של מזון. הסקירה הבאה תעשה לכם סדר בנוגע למקרר שלא רק יספק לכם אפשרות  לשמור על איכות וטריות המזון דרך ניצול מקרר טכנולוגי ואיכותי. במקררים החדשים מותקנים פיצ'רים ייחודים כמו למשל בקרת לחות של פירות וירקות המונעת התיישבות וריקבון, בקרה דיגיטלית מחוץ לדרך המאפשרת לכם לקבל שליטה מלאה על הלחות  והקור במקרר כמו גם פילטר המונע ריחות רעים הנופים כתוצאה ממזון שפג תוקפו.

שימוש באריזה מקורית וטכניקות לשמירה על אוכל

על מנת לשמור על הבשר והעוף טריים, מומלץ לשמור אותם באריזה המקורית ולהכניס למקפיא. שימו לב כי במידה ואתם מתכננים להפשיר את הבשר, שקית וואקום היא חשובה מאוד לטובת שמירה על הטריות של הבשר או העוף למשך תקופה של שבועיים עד שלושה, רכשו מראש שקיות ואקום שבאמצעותן תוכלו לשמור על הטריות של הבשר.

לסיכום, לשמור על טריות המזון במקרר דורשת קודם כל תכנון מדויק של תהליך האחסון אבל גם שימוש בפתרון אחסון פשוטים כמו שקיות ואקום וכן קופסאות וואקום. מדובר בקופסאות המאפשרות לשמור על הטריות של המזון אבל גם מאפשרת לשמור על מראה נקי ומסודר בתוך המקרר, ומחוצה לו.