דואגים לעולם טוב יותר: הכירו את האחים איל, רפי ומשה אדרעי מעמותת אחינועם שדואגים לקידום הפריפריות בישראל

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי פועלת מזה שנים רבות למען קידום הפריפריה בישראל, מתוך חובה מוסרית והבנה כי נדרש לבצע פעולות כבר עכשיו מתוך מטרה לצמצם את הפערים ובכך להוביל ליצירה של חברה חזקה שפועלת על בסיס של שווין, וזאת למרות המרחקים הגיאוגרפיים, הכלכליים והחברתיים שרק הולכים  ומעמיקים. כעמותה ללא מטרות רווח הצליחו המייסדים ביחד עם המתנדבים ליצור שינוי משמעותי שמגיע לידי ביטוי כבר עכשיו, ועל כן בחרנו להציג את כל המידע בנוגע לפעילות ענפה ומבורכת המתבצעת ללא מטרות רווח.

קידום הפריפריה בישראל – מטרת העל של עמותת אחינועם

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי בשנת 2018, וזאת כחלק מחובה מוסרית וערכית לצמצום הפערים בין המרכז לבין הפריפריה. כמי שנולדו וגדלו בעיר צפת, רואים המייסדים בפריפריה כמקום שבו אפשר וצריך לסייע לדור העתיד, כחלק מהבנה כי התערבות מוקדמת היא המפתח למימוש הפוטנציאל, וזאת למרות נסיבות החיים. על כן, המייסדים ביחד עם מתנדבים מקדמים תוכנית חברתית שבמסגרתה מאתרת העמותה צעירים בסיכון שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ומספקת להם מענה אישי המתבצע במסגרת של תוכנית פרטנית המותאמת בדיוק לצרכים שלהם. במסגרת התוכנית הזו מקבלים הנערים והנערות את היכולת להגשים את עצמם ואת השאיפות המקצועיות, בליווי מלא ועם שימת דגש על מתן של יחס אישי גם בגילאים צעירים אך גם בתחנות חשובות נוספות כמו הצבא, אקדמיה ובהמשך גם שוק התעסוקה.

מטרת העל של העמותה היא לקדם את הפריפריה ובהתאם לכך גם להוביל לצמצום פערים בחברה הישראלית. בשל כך, החליטו המייסדים להמשיך את התוכנית ואף להרחיב אותה לערים נוספות, כל זאת מתוך מטרה לסייע לכמה שיותר בני ובנות נוער שרוצים וצריכים לקבל את התמיכה לטובת בניית עתידם.

 

 

שיפוץ מבנים בפריפריה

חלק משמעותי בפעילות העמותה מתבצע לא רק בפן האישי אלא גם במסגרת של קידום חינוך איכותי. על מנת להגשים את המטרה הזו, רפי אדרעי פעל ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי לשיפוץ של ספרייה בעיר צפת בה נולדו וגדלו, כאשר לאור ההצלחה הוחלט להמשיך את התוכנית של שיפוץ מבנים לצד קידום של חינוך מוזיקלי גם לערי פריפריה בגיבוי מצד רשויות הרווחה אשר רואות בהתנדבות ובערך הנתינה כחלק משמעותי מהיכולת להוביל ליצירה של חינוך איכותי וטוב יותר.

חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה

הפערים בין המרכז לבין הפריפריה הגיעו לידי ביטוי גם בזמן מגפת הקורונה, וזאת בעקבות מעבר ללימודים מרחוק. אלפי תלמידים מצאו את עצמם ללא יכולת להמשיך ללמוד בעקבות מצב כלכלי שלא מאפשר לבצע רכישה של מחשב חדש. בעקבות פניות רבות, החלו בעמותה לקדם תוכנית שבמסגרתה חולקו מחשבים חדשים ומחודשים לתלמידים בפריפריה שהיו זקוקים לכך, כאשר לאור ההצלחה התוכנית הזו ממשיכה גם בימים אלו ממש. בכך, מספקת העמותה ביחד עם המייסדים והמתנדבים מענה אפקטיבי גם במצב משבר וגם במצב שגרה.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה מובילה בתחומה שזוכה להערכה רבה מצד הרשויות, גורמי החינוך והרווחה לצד בוגרים שרואים בסיוע אותו קיבלו כלא פחות מקרש הצלה. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא פרטים נוספים אודות התוכניות שנועדו לקדם את הפריפריה בישראל,  ובהתאם לכך לדאוג לעתיד טוב יותר שבמסגרתו הפערים מצמקים ולכל אחד ואחת יש את האפשרות לפרוח – ללא תלות במקום המגורים.