דיאטת פליאו

מי שאוהב להתעדכן בסוגי דיאטות, בוודאי יהיה מעוניין להכיר דיאטה בשם: פליאו, שמבוססת על מאכלי האדם הקדמון והיא כזאת שהפכה לא רק לדיאטה אלא לאורח חיים.

דיאטה זאת שומרת על אורח חיים בריא וכזה שבאמצעותו ניתן לשמור על המשקל לאורך שנים. בנוסף פליאו זה היא דיאטה שמאפשרת סגנון חיים שבו אוכלים נכון, מורידים במשקל ולא חוזרים למשקל ההתחלתי, וזאת משום שהיא אינה תובענית או קיצונית כמו דיאטות אחרות שצצות כמעט בכל יום.

אז מה צריך לדעת על הדיאטה?

דיאטה פליאו היא ההפך מדיאטות מגבילות כמו למשל דיאטות שמגבילות את האדם ל 1500 קלוריות ביום, או כאלה במבוססות רק על צריכת חלבונית, הימנעות מצריכת פחמימות, או הימנעות ממאכלים בסיסיים.

הדיאטה מאפשרת לאכול בצורה טובה, כאשר המזונות שאוכלים מגיעים מהצומח והמחי – וכאן נכנס האדם הקדמון, שמקדונלדס או מקס ברנר לא היו נמצאים לרשותו.

דיאטת פליאו היא דרך חיים שבאמצעותה אפשר ליהנות ממזונות מגוונים כגון: ירקות, ירקות שורש, פירות, אגוזים, ושלל מאכלים מהחי כמו: דגים, פירות ים, ביצים, בשר ועוד. האוכל עליו להיות טרי, בריא ולחלוטין לא אוכל תעשייתי!

דיאטה ללא הגבלה

אחד מהיתרונות הבולטים של דיאטת פליאו היא היכולת לאכול ללא הגבלה, מה שעובד טוב גם פסיכולוגית וזאת משום שכאשר אנו בוחרים לדיאטה עם הגבלות, כל מה שאנו חושבים עליו הוא אוכל. דיאטת פליאו לעומת זאת מאפשרת חופש פעולה ואכילה, ולכן היא לא גורמת לעיסוק אובססיבי באוכל – מה שגורם לעיתים רבות להשמנה.

דיאטה מגוונת

יתרון נוסף של דיאטת פליאו היא היכולת לאכול אוכל מגוון. ישנן דיאטות שבהם נמנעים מגלוטן, מה שמגביל בצורה משמעותית את מבחר המאכלים שאפשר לאכול, עד הגבלה של פירות שמכילים סוכר. לעומת זאת דיאטת פליאו מציעה בחירה רבה של פירות וירקות, מה שעוזר ליהנות מהגשמת הצורך במתוק לאחר הארוחה.

וויתור על הג'אנק

אחד החסרונות של ג'אנק פוד הוא שאוכל מהיר הוא  אוכל ממכר. משפרי הטעם שמכניסים לאוכל המעובד, הופכים אותו לטעים יותר, ומבוקש יותר – מה שגורם לנו לעלות המשקל ולא לצרוך מאכלים טבעיים.

אם אתם בוחרים בדיאטת פליאו, חשוב שתדעו כי אוכל מעובד וג'אנק פוד הוא מחוץ לתחום, תוך שהיתרון הוא שהדיאטה מתאימה לאוהבי הבשר.

בניית תפריט

בזמן שסוגי דיאטות שונות מציעות אוכל מוגבל שאינו מאפשר תפריט עשיר ומלבב, דיאטת פליאו מאפשרת בניית תפריט שגובל בתפריטים של מסעדות גורמה. בדיאטה זאת תוכלו ליהנות מסלמון צלוי בליווי אספרגוס, סטייק עסיסי עם ירקות שורשים, סלטים צבעוניים, מרקי ירקות עשירים ועוד.

לסיכום, דיאטת פליאו היא כזאת שקל ליישם, היא מסייעת להורדה מהירה במשקל, מונעת מחלות כמו סכרת והיוצרות קרישי דם בשל ההימנעות ממאכלים מסוכרים ומעובדים, והיא דיאטה שאפשר להתמיד בה לאורך שנים!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.