דיאטת תה ירוק ודיאטת פליאו – שתי דיאטות שונות, אך מועילות!

הצורך בשמירה על המשקל תוך שמירה על איכות חיים הולך וגובר בשנים האחרונות, כאשר המניעים לדיאטה אינם דווקא קשורים לשמירה על הגזרה, אלא יותר לרצון לחיות את החיים בצורה בריאה יותר, תוך שמירה על איזון הגוף ועל המערכות השונות בגוף. בעשורים האחרונים פותחו מגוון דיאטות, שחלקן עובדות וחלקן בעיקר עובדות על אנשים. עם זאת ישנן שתי דיאטות שכל אחת מהן מגיעה מדרך חיים אחרת, שנחשבות כשמועילות ואף מסייעות מאד להורדה במשקל.

אז מהן הדיאטות?

יש לכם מושג ירוק?

הדיאטה הראשונה היא דיאטת תה ירוק, שמסייעת לשרוף 100 קלוריות ביום. הסיבה לשריפת הקלוריות נעוצה בכך שהתה הירוק מייצר חום בגופינו וכאשר שותים ממנו בין 3 עד ל 5 כוסות ביום הוא יכול לשפר מאד את תהליך חילוף החומרים שבגוף.

בנוסף, יצירת החום של התה הירוק והסגולות הטמונות בו, מאפשרות להגביר את שריפת האנרגיה בגוף, תוך שלתה ישנה השפעה הדומה להשפעה של קפאין, אוכל חריף, וצריכת מאכלים שגורמים לאדם שצורך אותם לפגוש בשירותים יותר פעמים ביום (ולא לפיפי…).

תכונות נוספות של תה ירוק

תה ירוק נרכש במארז המכיל שקית גרגירים לייצור חליטה המסייעת לאיזון הגוף והשקטת המחשבות והיא מאפשרת פעילות טובה יותר של מערכת העצבים. התה עוזר להילחם בחיידקים והוא מחזק את המערכת החיסונית תוך שהוא מעכב התפרצות של קרישי דם, הוא גם מגן על הלב, ומונע סכרת. בנוסף התה מצוין כתחליף למי שמכור לקפה, והוא מספק שתייה חמה לאלה שרוצים להפחית בצריכת הקפאין. שתיית תה ירוק מתאימה למי שרוצה לשמור על איזון הנפש. כאשר הנפש שלנו מאוזנת אנו פחות פונים לאוכל הנחמה שזוקף את ראשו המפלצתי בכל פעם שאנו כועסים, מדוכאים או עצבניים.

פלא הבריאה

הדיאטה השנייה ידועה בשם  'דיאטת פליאו' והיא כזאת שמתאימה למי שרוצה להוריד במשקל במהירות, אך עדיין לא לוותר על תענוגות החיים. הדיאטה מושתת על הקונספט של חזרה לעולם קדום יותר, משמע: הדרך שבא התקיים האדם הקדמון, הידוע גם בכינוי הפחות רשמי שלו 'הומו ספיאנס'. דיאטה זאת כוללת הימנעות ממזון מעובד מסוכרים מחטיפים וכמעט מכל סוגי היינות תוך החלפת סוגי המאכלים שכוללים פחמימות ומזון מעובד, במאכלים טבעיים קדומים יותר כמו:  בשר, דגים, ביצים, חלב וחמאה.

מה שמסייע לירידה המהירה במשקל הוא הפחתה מידית בצריכת שומנים ובמזון מעובד תוך ניקוי הגוף וסיוע לירידה במשקל. מי שבוחר בדיאטה זאת צריך לקחת בחשבון כי עליו להימנע מכל המזונות המעובדים כגון: מאפים, גבינות, לחם, קמח, ממתיקים, ועוד, ולהימנע לחלוטין ממזון תעשייתי תוך צריכת רק מזון שנלקח מהחי, מה שמאפשר את חיזוק הגוף, תוך הגבלת צריכת הפחמימות.

הכניסה לקרניבורים בלבד!

חשוב לציין כי דיאטת פליאו היא כזאת שמתאימה לקרניבורים שחייבים לאכול בשר בכל יום, ולכן חשוב לבחור אותה בהתאמה להרגלי הצריכה. בנוסף, את האנרגיה שמקורה בסוכרים האסורה בדיאטה ניתן לצרוך באכילת כמעט כל סוגי הפירות, אך גם אותם יש לצרוך במשורה. דיאטת תה ירוק ודיאטת פליאו הן מנוגדות משום שאחת הינה מאד מגבילה, והשנייה מספקת משקה שבאמצעות סגולותיו הטבעיות עוזר להוריד במשקל ואפשר להוסיף לדרך החיים היומיומית.

עם זאת אפשר תמיד לשלב שתיית תה ירוק עם דיאטת הפליאו, ובכך ליהנות מכל העולמות!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.