10 פודקאסטים מומלצים בתחום הבריאות

עולם הפודקאסטים התפתח בשנים האחרונות, וכיום, רבים האנשים שמאזינים לשלל הסכתים בתחומים שונים. גם בתחום הבריאות יש לא מעט פודקאסטים מעולים ששופכים אור על נושאים מגוונים ומעניקים טיפים לאורח חיים בריא. ריכזנו בעבורכם 10 המלצות:

סודות האנשים הבריאים בעולם

מי הם אותם אנשים שנחשבים להכי בריאים בעולם? ובכן, הפודקאסט סודות האנשים הבריאים בעולם מציג בפני המאזינים שלל טיפים נהדרים, המתבססים על מקרים אמיתיים של אנשים שזכו באריכות ימים (חיו עד גיל 100 ויותר), ואם לא די בכך – חיו באיכות חיים גבוהה, אנרגיה אין סופית ונהנו מכל רגע עד ליומם האחרון. מה הם עשו? ובכן, בשביל לדעת, תצטרכו להאזין להסכת, ואולי תאמצו מספר טיפים שיסייעו לכם לשפר את איכות חייכם וליהנות מאריכות ימים.

בריאות כללית

זהו הפודקאסט של קופת החולים "כללית", ובו תוכלו להאזין לשלל תוכניות מצוינות שעוסקות בבריאות וגם אורח חיים בריא. את התוכנית מגישה לימור רייך, ובפרקים השונים היא מראיינת מומחים כמו עובדים סוציאליים, דיאטנים, רוקחים, רופאים ועוד, כשכל אחד מהם חולק עם המאזינים את הידע המקצועי שלו בתחום.

10 פודקאסטים מומלצים בתחום הבריאות

אבות המזון

על התזונה הקטוגנית כבר שמעתם? ובכן, הפודקאסט הזה עוסק בדיאטה הקטוגנית, ומעניק שלל טיפים ומידע מעמיק על התחום. את הפודקאסט מגישים פבלו קוהן וניקולס קופיטמן.

תיק רפואי

הפודקאסט "תיק רפואי" בהגשתה של דקלה אהרן-שפרן, יאפשר לכל לצלול לתוך תחום הרפואה ולבחון סוגיות שונות מעולם הבריאות. בין התוכניות תמצאו מידע על איך לחמם נכון את הבית, איך הטכנולוגיה משפיעה על המוח שלנו, הסכנות הטמונות בקיץ הישראלי ועוד.

קשיבות

זהו פודקאסט שעוסק בשיטת המיינדפולנס, שיטה שהפכה בשנים האחרונות לפופולארית במיוחד. הפודקאסט יאפשר לכם להכיר את השיטה ואף יעניק טיפים לתרגול נכון ואפקטיבי.

בוסטר

אם אתם הורים, או בדרך להיות הורים, הפודקאסט הזה עשוי לעניין אתכם, משום שהוא עוסק במגוון רחב של תכנים שקשורים להורות. הוא מוגש על ידי אור ברנע ואור אלתרמן-ברנע, ובו הם מדברים בין היתר על רגישות למזון בקרב ילדים, תהליכי הפרייה, ועל השילוב בין הורות לבין קריירה.

מסע אל גוף האדם

תחילה נציין שמדובר בפודקאסט לילדים, והוא נהדר עבור הורים שמעוניינים ללמד את ילדיהם על אודות גוף האדם ותחום הבריאות. את הפודקאסט מגיש ד"ר יאיר פוזניאק, ובפרקים הוא דן בשלל נושאים מרתקים, החל מנגיף קורונה, דרך התאים בגוף ועד למערכת העצבים והמוח. מומלץ!

זה מעסיק אותי – חיים טוב עם הפרעת קשב

הפרעת קשב היא תופעה די נפוצה, ולאחרונה גם מדוברת לא מעט באפיקי התקשורת השונים. בפודקאסט תוכלו לקבל מידע מגוון הנוגע להפרעות קשב, ועל ההתמודדות עימן בכל תחומי החיים.

טבע האדם

את הפודקאסט "טבע האדם" מגישה ענת קורול-גורדון, ובו היא מתמקדת בשלל היבטים בהתנהגות האנושית, תוך ניסיון להתחקות אחריה (מבחינת מקורות אבולוציוניים) ולהבין מה גורם לנו להתנהג כפי שאנחנו מתנהגים. בפודקאסט מתארחים חוקרים ואנשים בעלי סיפורי חיים מרתקים במיוחד.

פיזיותרפיה, פציעות ספורט ועוד

פודקאסט בהגשתו של ליאור בן אלטא, העוסק בפיזיותרפיה ופציעות ספורט. הפודקאסט מעלה שלל נושאים לדיון ומעניק מענה לשאלות נפוצות בתחום, החל מכיווץ שרירי, דרך שחיקת סחוס ועד לטעויות במהלך טיפול.

האזנה נעימה!