תרופות סבתא לטיפול בשפעת

החורף מגיע ויחד איתו גם השפעת מאיימת ודופקת על דלתנו. המחלה תוקפת את דרכי הנשימה ומתבטאת בחום גבוה, שיעול, הצטננות, כאבי גרון, כאבי ראש וחולשה. יש מגוון רחב של שיטות טיפול במחלות החורף בין אם ברפואה המערבית או הרפואה העממית. תרופות הסבתא ידועות משכבר הימים, השימוש בתכונותיהם החיוביות של מזון וצמחי מרפא יכול לסייע במקרי חולי רבים. לפני שאתם פונים לרפואה המערבית, הכנו לכם רשימת תרופות סבתא לטיפול בשפעת.

שאיפת אדי מים מהולים בשמן אקליפטוס

שמן אתרי אקליפטוס ידוע בתכונותיו כשמן מחטא, ניתן לטפטף מס' טיפות ממנו לתוך סיר עם מים רותחים, להניח מגבת רחבה על הראש ולרכון סמוך לסיר כך שהמגבת תכסה את שוליו. שאיפת המים עם שמן האקליפטוס תסייע לפתיחה וטיהור דרכי הנשימה. את אותו הטיפול ניתן לבצע גם עם שמן אתרי הדס או שמן אתרי מנטה, אותם תוכלו למצוא בחנויות הטבע.

חליטות לשתייה

בדומה לתרופות סבתא לטיפול בשיעול, גם לטיפול בשפעת נוהגים לשתות חליטות מגוונות. על מנת להקל על תסמיני המחלה, הרתיחו מים ואליהם הוסיפו מקלות קינמון ודבש. ערבבו את הכל ושתו את התערובת. כמו כן, כדי לגרום להצטננות לחלוף יש להרתיח תה עם ג'ינג'ר טרי וסוכר חום, לערבב ולשתות. הג'ינג'ר מסייע לנשימה והוא מאוד אפקטיבי בטיפול בשפעת ובדלקות בגרון. לחליטה הבאה תצטרכו לימון, כף ברנדי ודבש. את הלימון סחטו לתוך כוס עם מים רותחים ואליהם תוסיפו כף ברנדי וכף דבש. מומלץ לשתות חם ורצוי לפני השינה.

משקה כורכום ודבש

המשקה הבא יכול לסייע להצטננות במיוחד בגלל התכונות האנטי- בקטריאליות שלו. הכינו תערובת המורכבת מכוס חלב, כפית כורכום ומעט פלפל שחור. הכורכום הוא אנטי דלקתי המסייע לחיזוק המערכת החיסונית, והשילוב בינו לבין הפלפל השחור מחזק את ספיגת הכורכומין בגוף. את התערובת תרתיחו על הגז ותערבבו, לאחר הקירור תוכלו להוסיף כף דבש, לערבב ולשתות.

בצל ליד המיטה

בצל ידוע בתכונותיו המועילות לבריאותנו, יתרונות אלה, יעילים גם כשהבצל לא נאכל אלא מצוי בסמוך אלינו. כאשר חותכים בצל ומותירים אותו חשוף לאוויר, הוא למעשה סופח אליו חיידקים. לפני השינה, חתכו חצי בצל והניחו ליד המיטה (רק הקפידו שלא יהיה קרוב מידי אליכם), כך במהלך הלילה הוא יספח אליו את החיידקים ובבוקר תרגישו הקלה.

אכילת שום

לשום יש יכולות אנטיביוטיות, לכן הוא משמש כתחליף טבעי לאנטיביוטיקה. לטיפול בשפעת ועל מנת למנוע זיהומים במערכת הנשימה ובגרון, יש למעוך שתי שיני שום ולטגן אותן. מעיכת השום למעשה, מאפשרת את שחרור החומר הפעיל שבו. לאחר מכן, העבירו את השום לצנצנת על מנת לקרר אותו ולאחר הקירור תוכלו לאכול ממנו. הקפידו על הטיפול פעמיים ביום, בבוקר ובערב. תוכלו להכין כמות גדולה יותר על מנת שתספיק לכם לכמה ימים, אך הקפידו שלא להכין כמות גדולה מידי.

 

אז אם אתם מתחילים להרגיש שתסמיני השפעת קרובים מתמיד, נסו להיעזר בתרופות הסבתא הללו, תנוחו הרבה, שתו מים כדי למנוע התייבשות והקפידו על אוורור החדר בו אתם שוהים.

שמרו על עצמכם ורק בריאות!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.